ائتلاف بزرگ برای مبارزه با اپ استور

پاورتل/ تعدادی از شرکت‌ها با تشکیل یک ائتلاف غیرانتفاعی مبارزه با سیاست‌های اپ استور را آغاز کردند. از بنیان‌گذاران این ائتلاف می‌توان به «اپیک گیمز»، «اسپاتیفای» و «Tile» اشاره کرد که هر کدام درگیر دعوای حقوقی با کمپانی کوپرتینونشین هستند.

این ائتلاف که Coalition for App Fairness نام دارد، اپل را به «نابودی نوآوری» متهم کرده است: «اپل هر روز از مصرف کنندگان مالیات می‌گیرد و نوآوری را نابود می‌کند. ائتلاف Coalition for App Fairness یک سازمان غیرانتفاعی و مستقل است که توسط شرکت‌های پیشرو صنعت بنیانگذاری شده تا حامی آزادی پاورتل و رقابت سالم در این اکوسیستم [اپ استور] باشد.»

بنیانگذاران این ائتلاف عبارت‌اند از:

Basecamp
Blix
Blockchain
Deezer
Epic Games
European Publishers Council
Match
News Media Europe
Prepear
ProtonMail
SkyDemon
Spotify

Tile
ائتلاف CAF برای حل کردن سه مشکل اصلی تشکیل شده است: دریافت مالیات ۳۰ درصدی اپل از پرداخت‌ها، فقدان پلتفرم‌های رقیب برای توزیع اپ‌های iOS و مبارزه با سیاست‌های انحصارطلبانه کمپانی کوپرتینویی. این ائتلاف از تمام توسعه دهندگان اپ دعوت کرده تا به آن ملحق شوند. تنها پیش نیاز برای پیوستن به این سازمان داشتن حداقل یک اپلیکیشن در اپ استور است.

این ائتلاف خواسته‌های بلندپروازانه‌ای از اپل و دیگر پلتفرم‌های توزیع اپلیکیشن کرده است. برای مثال توسعه دهندگان نباید برای انتشار انحصاری اپ در یک فروشگاه اپلیکیشن تحت فشار قرار بگیرند یا اینکه توسعه دهندگان باید به اندازه صاحب پلتفرم به اطلاعات فنی دسترسی داشته باشند. علاوه بر این توسعه دهندگان نباید برای انتشار اپ‌ها در اپ استور مجبور به پرداخت «هزینه‌های غیرعادلانه، غیرمنطقی، تبعیض آمیز یا تقسیم درآمد» شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *