ابر پروژه جدید ایلان ماسک آغاز شد

ایلان ماسک مدتی قبل در رابطه با یک پروژه بلندپروازانه تصفیه و بازیافت آب صحبت کرد و حالا به نظر می‌رسد که روند تبدیل این ایده به واقعیت آغاز شده است. اخیراً تسلا درخواست ایجاد یک ساختمان غول پیکر را به ثبت رسانده و آن را پروژه حلقه عظیم آب (Giga Water Loop) نام‌گذاری کرده است.

شرکت خودروسازی تسلا (Tesla) که تحت مدیریت آقای ایلان ماسک اداره می‌شود، به شکل عجیبی به واژه عظیم علاقه داشته و همواره به دنبال شروع پروژه‌های جدیدی است که نوآورانه و بی‌مانند هستند.

به گزارش Driveteslacanada، حالا این غول تولیدکننده خودروهای الکتریکی تصمیم گرفته چیزی به نام حلقه عظیم آب (Giga Water Loop) را ایجاد کند. اطلاعات این پروژه که در واقع یک ساختمان بسیار بزرگ به شمار می‌آید، از طریق مجوز ساختمانی آن افشا شده است.

یک سیستم پیشرفته تصفیه آب؟
جزئیات مربوط به این پروژه در حال حاضر مشخص نیست، با این حال در بخش‌هایی از درخواست کسب مجوز ساخت یک ساختمان بزرگ توسط تسلا آمده است:

این ساختمان مربوطه به پروژه Giga Water Loop شرکت تسلا است. در این پروژه از یک کابق برق فشار قوی برند آستین انرژی استفاده شده که سیم آن به داخل زمین می‌رود، نزدیک به لوله پیشنهادی ما در سمت شمالی رودخانه. ما از شرکت آستین انرژی برای نگه داشتن تیر برق در حین ساخت یا جابه‌جایی موقت سیم در حین ساخت در خواست کمک می‌کنیم.

این پروژه جاه‌طلبانه دارای بخش‌های مختلفی از جمله بخش تولید سلول‌های باتری و حتی مواد کاتدی است، مواردی که به نظر می‌رسد خارج از ساختمان اصلی تسلا قرار است به آن‌ها پرداخته شود.

در حال حاضر به نظر می‌رسد که پروژه Giga Water Loop یک محوطه بزرگ بازیافت آب محسوب شده و در کنار آن هم چند پروژه کوچک مانند محل دوچرخه‌سواری و راهپیمایی به صورت هم‌زمان اجرایی خواهد شد.

آقای ایلان ماسک پیش از این چندین مرتبه به موضوع بازیافت آب مورد استفاده در فرایند تولید باتری اشاره کرده بود، بنابراین می‌توان حدس زد که این شرکت اکنون قصد دارد ایده ماسک را به واقعیت تبدیل کند. وی این پروژه را بهشت زیست‌محیطی توصیف کرده است.

البته این مورد تنها پروژه در حال ساخت تسلا این نیست و بزرگ‌ترین تولیدکننده خودروهای الکتریکی در جهان هم اکنون در حال توسعه کارخانه‌هایی در ایالات متحده، چین و آلمان است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *