اسکوئر برای سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال، ۵۰ میلیون دلار بیت کوین خرید

پاورتل/ مدت زیادی است جک دورسی، مدیرعامل اسکوئر، از بیت کوین پشتیبانی می‌کند و از سال ۲۰۱۴، امکان انجام مبادلات آن را در این پلتفرم فراهم کرده است.
   
اسکوئر به‌تازگی اعلام کرد که به‌عنوان بخشی از سرمایه‌گذاری بزرگ روی ارز دیجیتال، بیت‌کوین‌هایی به ارزش ۵۰ میلیون دلار خریده است. به‌گفته‌ی این پلتفرم پرداختی، ارزهای دیجیتال خریده‌شده مجموعا ۴،۷۰۹ بیت‌کوین بودند که ‍۱ درصد از مجموع دارایی‌های این شرکت در سه‌ماهه‌ی دوم امسال را تشکیل می‌دهند.

اسکوئر درباره‌ی دلیل خرید این ارزهای دیجیتال گفت بیت‌کوین قابلیتی دارد که می‌تواند در آینده، عملکردی بیشتر از ارز رایج داشته باشد. این شرکت ارزهای دیجیتال را ابزاری برای تقویت اقتصاد می‌داند که راهکاری برای ورود جهان به سیستم پولی جهانی فراهم می‌کند. ناگفته نماند اسکوئر از سال ۲۰۱۴، روش پرداختی بیت‌کوین را به پلتفرمش اضافه کرده است.

در سال ۲۰۱۸، جک دورسی، مدیرعامل اسکوئر و توییتر، اعلام کرد که مدت‌ها است طرفدار بیت‌کوین است و باور دارد که این ارز دیجیتال تا یک دهه‌ی دیگر، به تنها ارز جهانی تبدیل می‌شود. دورسی شخصا مقدار نامعلومی بیت‌کوین دارد. وی در سال ۲۰۱۸ گفت که خریدوفروش بیت‌کوین برای اسکوئر متوقف نمی‌شود و این پلتفرم به بیت‌کوین به‌عنوان فناوری متحول‌کننده‌ای برای صنعتش نگاه می‌کند و قصد دارد هرچه زودتر درباره‌ی آن اطلاعات بیشتر کسب کند.

در همین سال، اسکوئر مبادلات بیت‌‌کوین را به اپلیکیشن کش اپ اضافه کرد و سال ۲۰۱۹ نیز گروه مستقل اسکوئر کریپتو را تأسیس کرد تا بر ماهیت منبع باز بیت‌کوین متمرکز شود. ماه گذشته، اسکوئر اتحادیه‌ی غیرانتفاعی Cryptocurrency Open Patent Alliance را راه‌اندازی کرد تا با به‌اشتراک‌گذاری پتنت‌ها در کتابخانه‌ی ثبت اختراع مشترک، مانعی برای متجاوزان ثبت اختراع ایجاد کند.

اکنون بیت‌کوین با قیمت ۱۱،۳۷۰ دلار مبادله می‌شود. ماه مه، اسکوئر درآمد حاصل از بیت‌کوین در سه‌ماهه‌ی اول سال جاری را ۳۰۶ میلیون دلار اعلام کرد. گفتنی است درآمد کلی این پلتفرم در مدت یادشده ۱/۳۸ میلیارد دلار بود. به‌گفته‌ی این شرکت، میزان درآمد حاصل از ارز دیجیتال درمقایسه‌با همین زمان در سال گذشته ۳۶۷ درصد افزایش یافته است. دلیل رشد چشمگیر این درآمد به افزایش تعداد مشتریان فعال بیت‌کوین و رشد تقاضا مربوط می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *