امتیاز تعمیرپذیری سرفیس دوئو منتشر شد

پاورتل/ دستگاه های تاشو عموما ساخت سختی دارند. تعمیرپذیری این دستگاه حتی در تصور اولیه ما هم موضوع راحتی نیست. با این حال سرفیس دو به دلیل طراحی ساده تر خود شاید بتواند از این قاعده مستثنی باشد. امتیاز تعمیرپذیری سرفیس دو / Surface Duo توسط iFixit منتشر شده و به پاسخ خواهد داد که اینطور است یا نه.

تبلت تاشو Surface Duo مایکروسافت از طرف سایت تعمیرات iFixit رتبه تعمیرپذیری کمی را کسب کرده است. اما منظور ما از “کم” چیست؟ خب، ۲ از ۱۰.

iFixit در یک بیانیه مطبوعاتی گفت Duo، که با قیمت پایه ۱۳۹۹ دلار برای خرید در دسترس است: “چیزی نیست که بخواهد تعمیر شود، حتی مایکروسافت هم نمی تواند آن را تعمیر کند”. دو سال پیش همین نتیجه برای سرفیس لپ تاپ ۲ و سرفیس پرو ۶ مایکروسافت گرفته شد. امتیاز پایین به دلیل کابلهای شکننده Duo، “تله های چسبنده” و تعویض باتری است.

نکات منفی دیگر که بر اساس کالبدشکافی iFixit عنوان شده است، پورت USB-C است که به صفحه اصلی لحیم می شود، پیچ های غیرمتعارف سه نقطه ای و “صفحه های ظریف OLED” که فاقد محافظت در برابر “فضولی های تصادفی” هستند. iFixit خاطرنشان کرد که تعمیر دستگاههای Surface اخیر بسیار آسانتر بوده است. با این حال، پروسه جایگزینی باتری Duo “چنان نامرتب است، ما مطمئن نیستیم که مایکروسافت اصلاً آن را در نظر گرفته باشد”.

تنها نکات مثبت این گوشی نمایشگرها و قاب پشتی آن است که بدون از بین بردن سایر اجزا قابل تعویض هستند. جالب است بدانید که کالبدشکافی سرفیس دو نشان داد که باتری سمت چپ Duo شبیه به iPad مینی است.

نظر شما چیست؟ تعمیرپذیری فاکتور مهمی در خرید شماست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *