اپل انتظار فروش بالا از سری آیفون 15 دارد

پیش از این گزارش شده بود که سری آیفون ۱۵ اواخر این ماه به تولید انبوه می‌رسد و با هدف عرضه اولیه بزرگ‌تر، اپل انتظار دارد تقاضا و فروش مدل‌های جدید بسیار بالا باشد. اکنون شایعه شده است که این غول فناوری دستورالعمل‌هایی را برای زنجیره تأمین خود صادر کرده است تا تولید انبوه مدل‌های جدید را آغاز کنند و احتمالاً برای زمانی که میزان خرید افزایش می‌یابد، به‌ویژه در سه‌ماهه تعطیلات سال نو، موجودی کافی برای مشتریان وجود داشته باشد.

فروش بالا سری آیفون ۱۵ اپل

گزارش منتشرشده در ITHome همچنین به تخمین سفارش اشاره کرده و بیان می‌کند که آیفون ۱۵ در یک «چرخه فوق‌العاده» به میزان عرضه در حدود ۸۹ میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۳ برسد. این رقم ۱۴ درصد بیشتر از ۷۸ میلیون دستگاه آیفون ۱۴ سال گذشته است. همچنین گزارش شده است که فاکسکان بزرگ‌ترین شریک مونتاژ اپل در سال جاری خواهد بود و بین ۵۰ تا ۶۰ درصد از سفارش‌های آیفون ۱۵ را دریافت می‌کند.

در وهله دوم، ما Luxshare را داریم که بین ۲۰ تا ۲۵ درصد از سفارش‌های آیفون ۱۵ را به خود اختصاص می‌دهد و در رتبه آخر، پگاترون قرار دارد که ۱۵ تا ۲۰ درصد از کل سفارش‌ها را انجام می‌دهد. درست مانند موارد قبلی، گفته می‌شود که فاکسکان به‌طور انحصاری آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس را به‌صورت انبوه تولید می‌کند و Luxshare تأمین‌کننده ثانویه‌ای است که درصورتی‌که تأسیسات اصلی فاکسکان مانند سال گذشته دچار مشکل شود، به‌عنوان پشتیبان عمل خواهد کرد.

درصد عرضه مدل‌های آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پرو در این گزارش مورد بحث قرار نگرفته است، اما با توجه به اینکه مدل‌های پریمیوم به‌روزرسانی‌های انحصاری بیشتری خواهند داشت، احتمالاً اپل به زنجیره تأمین خود درباره ذخیره‌سازی بیشتر آیفون ۱۵ پرو و ۱۵ پرو مکس اطلاع داده است.

رشد سود ۱۱ درصدی TSMC از فروش iPhone 15

برآوردها حاکی از آن است که رشد درآمد TSMC با سه‌ماهه دوم مقایسه شده است، جایی‌که طبق گزارش‌ها این شرکت ۱۷ میلیارد دلار درآمد داشته است. با توجه به اینکه انتظار می‌رود آیفون ۱۵ در ماه سپتامبر معرفی شود، اپل ممکن است از TSMC بخواهد تا سفارشات تراشه‌های ۳ نانومتری را افزایش دهد و به این سازنده کمک کند تا شاهد رشد درآمد خود باشد. اگرچه رقم دقیقی در مورد میزان کسب‌و‌کار TSMC از مشتری پرسود خود اعلام نشده است، قبلاً گزارش شده بود که اپل ۹۰ درصد از تمام ظرفیت تراشه‌های ۳ نانومتری این شرکت را از قبل رزرو کرده است و یکی از اولین مشتریان ۲ نانومتری نیز خواهد بود.

گفته می‌شود اولین تراشه ۳ نانومتری این شرکت، A17 Bionic، به‌طور انحصاری در آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس استفاده خواهد شد. این احتمال وجود دارد که TSMC قبلاً کار تولید انبوه A17 Bionic را آغاز کرده باشد، برای اینکه پیش از این شایعه شده بود که اپل به زنجیره تأمین خود اطلاع داده است تا در ماه جولای و درحالی‌که برای معرفی قریب‌الوقوع گوشی‌های جدید خود آماده می‌شود، تولید آیفون ۱۵ را آغاز کنند. طبق آمار جدید، اپل همچنان بزرگترین مشتری TSMC است و ۲۳ درصد از کل درآمد سالانه این شرکت را به‌خود اختصاص می‌دهد.

اپل معمولاً رویداد آیفون خود را در شهریورماه برگزار می‌کند و به‌نظر می‌رسد که شرکت کالیفرنیایی برنامه‌ی خود را در سال جاری نیز تغییر نخواهد داد. درمجموع انتظار می‌رود چهار مدل از سری آیفون ۱۵ معرفی شود که اندازه نمایشگر آن‌ها مانند سری آیفون ۱۴ خواهد بود.

نظر شما درباره فروش بالا سری آیفون ۱۵ اپل و انتظار رشد سود TSMC چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *