اپل رهبر بلامنازع بازار گوشی های پرچمدار

در سال ۲۰۲۳، فروش گوشی های پرچمدار افزایش یافته است. این نشان می‌دهد مشتریان حاضرند برای خرید گوشی هوشمند پیشرفته، پول بیشتری خرج کنند.

آنطور که مؤسسه تحقیقاتی Counterpoint Research در مورد بازار گوشی های پرچمدار در سال ۲۰۲۳ گزارش می‌دهد، فروش تلفن‌های هوشمند با قیمت بیش از ۶۰۰ دلار در مقایسه با سال گذشته ۶ درصد افزایش یافته است. این درحالیست که پیش‌بینی می‌شود بازار کلی تلفن‌های هوشمند با کاهش فروش مواجه شده باشند. تحلیلگران معتقدند که ۲۴ درصد از تمام تلفن‌های هوشمند فروخته شده در حال حاضر در دسته پرچمداران قرار دارند و این بخش در بازارهای نوظهور رو به گسترش است.

وارون میشرا، تحلیلگر ارشد این مؤسسه می‌گوید مصرف‌کنندگان در حال حاضر قادر به پرداخت هزینه بیشتر برای خرید یک دستگاه با کیفیت بالا هستند که برای مدت زمان بیشتری قابل استفاده باشد.

اپل همچنان رهبر بلامنازع بازار در این بخش بوده و ۴ برابر بیشتر از سامسونگ فروش داشته است. گرچه سامسونگ همچنان در رتبه دوم است، اما توانسته فاصله را به مقدار کمی کاهش دهد که این را هم مدیون فروش موفقیت آمیز گوشی‌های سری گلکسی S23 و محصولات تاشو خودش است. همچنین آمار و ارقام نشان می‌دهد که هواوی با گوشی‌های سری Mate 60 خود در چین عملکرد خوبی داشت.

رشد بازار گوشی های پرچمدار به‌واسطه افزایش فروش در بازار چین، اروپای غربی، هند و مناطق منا (که ایران هم شاملش می‌شود) رقم خورده است. مؤسسه تحقیقاتی کانترپوینت ریسرچ اعلام کرده است که چین، هند و آمریکای لاتین احتمالاً شاهد رکورد جدیدی در فروش بازار گوشی‌های گران قیمت خواهند بود و هند با بیشترین رشد بازار در سراسر جهان روبرو است.

این رشد در اصل به‌واسطه افزایش فروش گوشی‌های گران قیمت بالای ۱۰۰۰ دلاری رقم خورده است. محققان انتظار دارند که این رویه همچنان ادامه پیدا کند و دستگاه‌های پرچمدار بتوانند بازار کلی گوشی‌های هوشمند را هم از روند کاهشی نجات دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *