اپل ۳۰ هزار اپلیکیشن و بازی را از نسخه چینی اپ استور حذف کرد

پاورتل/ طبق گزارش جدیدی که از سوی بلومبرگ منتشر شده، اپل بیش از ۳۰ هزار اپلیکیشن و بازی‌های ویدیویی متنوع را از روی نسخه چینی اپ استور حذف کرده تا بتواند رضایت سازمان‌های تنظیم مقررات این کشور را جلب کند.

بر اساس آمار کسب شده توسط موسسه تحقیقاتی Qimai، اپل تمام این اپلیکیشن‌ها را در نیمه شب گذشته به وقت چین حذف کرده؛ گفته می‌شود حدود ۹۰ درصد از ۳۰ هزار نرم افزار حذف شده، بازی‌های موبایلی بوده‌اند. اداره رگولاتوری چین تاکید دارد تمام بازی‌های پولی و هر آنچه که به صورت پرداخت درون برنامه‌ای درآمدزایی می‌کند، می‌بایست ابتدا توسط مراجع بازرسی شوند و قبل از انتشار مجوزهای لازم را دریافت کنند.

البته شایان ذکر است که اپل این کار را بدون هشدار قبلی انجام نداده؛ طبق گزارش‌ها کوپرتینویی‌ها در تاریخ ۸ ژولای (۱۸ تیر) در مورد نیازهای رگولاتوری چین به توسعه دهندگان و ناشران بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها هشدار داده‌اند و تاکید کردند که چنانچه تغییرات مورد نیاز اعمال نشود، از اپ استور حذف خواهند شد.

البته اپل به طور کلی طی ماه‌های اخیر به صورت مستمر این کار را دنبال می‌کرده است؛ طوری که اوایل ژوئن سه هزار اپلیکیشن دیگر هم حذف شده و به طور کلی از ابتدای فوریه هشدارهایی پیاپی برای توسعه دهندگان ارسال شده است.

این گزارش تاکید دارد که اپل به طور کامل با قوانین و مجوزهای سخت‌گیرانه و محدود صنعت گیم چین همراهی می‌کند، طوری که انتشار تمام بازی‌های ویدیویی در نسخه چینی این فروشگاه ملزم به بررسی و تایید دولت خواهد بود. لازم به ذکر است با وجود این حجم از حذف اپلیکیشن‌ها و بازی‌های iOS، همچنان بیشتر از ۱۷۹ هزار بازی مختلف از توسعه‌دهندگان غیرچینی در این کشور در دسترس کاربران آیفون و آیپد قرار دارد. ۱۶۰ هزار مورد از این بازی‌ها کاملا رایگان هستند و به همین ترتیب با سخت‌گیر ی کمتری مواجه می‌شوند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *