ایلان ماسک احتمالا در صدد حذف حرف W از لوگو توییتر است

ایلان ماسک؛ مدیرعامل شرکت تسلا و مالک فعلی توییتر طی روز ۱۱ آوریل (۲۲ فروردین ماه) عکسی را در حساب‌کاربری شخصی توییتری خود منتشر کرد. این تصویر نشان می‌دهد که حرف w از تابلو نصب شده در خارج از دفتر مرکزی توییتر در شهر سانفرانسیسکو حذف شده است. به بیان دقیق‌تر، حرف w به رنگ سفید در آمده و ترکیب آن با پس‌زمینه تابلو موجب شد تا نام شرکت از Twitter به Titter تغییر پیدا کند.

آقای ماسک پیش‌تر پیشنهاد تغییر نام توییتر (Twitter) به تیتر (Titter) را مطرح نموده و حتی در این رابطه یک نظرسنجی آنلاین را نیز اجرا کرد. به‌نظر می‌رسد که اقدام اخیر در پاسخ به پیشنهاد شخصی وی انجام شده است.

مالک توییتر در توضیح این عکس خاطرنشان کرد که صاحبخانه دفتر مرکزی توییتر درخواست کرده بود تا لوگو این شرکت، دست‌نخورده باقی بماند. بنابراین به منظور حل مشکل، آنها رنگ‌آمیزی حرف w را تغییر دادند. به‌نظر می‌رسد که این تحول از چند روز گذشته در حال انجام بوده و چند کاربر توییتری نیز عکس‌هایی از تابلو دفتر مرکزی شرکت را در این پلتفرم آپلود کرده‌اند.

این نخستین بار نیست که ایلان ماسک تغییراتی را در لوگو توییتر اعمال می‌کند. وی طی هفته گذشته، لوگو نمادین پرنده آبی‌رنگ در قسمت فوقانی دکمه صفحه اصلی توییتر را با سر سگ جایگزین کرد و این اقدام موجب افزایش ۲۰ درصدی ارزش ارز دیجیتالی مورد حمایت وی یعنی دوج‌کوین شد.

ایلان ماسک از زمان تصاحب توییتر، چند مورد نوآوری را در دفتر مرکزی این شرکت به مرحله اجرا گذاشته است. وی در راستای تلاش‌های خود برای افزایش درآمد توییتر، صدها مورد از ساختمان‌های اداری این شرکت را طی ماه ژانویه امسال به فروش رساند.

مالک دفتر مرکزی توییتر در سانفرانسیسکو با نام SRI Nine Market Square LLC در چند موضوع مختلف با ایلان ماسک اختلاف نظر داشته است. شرکت SRI با تنظیم شکایتی علیه توییتر در اوایل سال جاری میلادی مدعی شد که غول رسانه اجتماعی از پرداخت حدودا ۳.۴ میلیون دلار اجاره ماهیانه برای ساختمان دفتر مرکزی خود طی ماه‌های دسامبر ۲۰۲۱ و ژانویه ۲۰۲۲ سر باز زده است.

تا این لحظه نه ایلان ماسک و نه شرکت SRI به درخواست‌ها برای ارائه توضیحات پیرامون تغییرات اخیر در لوگو توییتر هیچ پاسخی نداده‌اند.

اخیرا برخی رسانه‌ها با انتشار گزارش‌هایی از تصمیم ایلان ماسک برای توسعه هوش مصنوعی مولد در توییتر خبر داده‌اند. اقدام اخیر وی مبنی بر خریداری ۱۰ هزار پردازنده گرافیکی قدرتمند A100 از شرکت انویدیا نشان می‌دهد که این محصولات برای کار با مدل‌های زبانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بعلاوه کمپانی فرآیند استخدام متخصصان شرکت DeepMind از جمله Igor Babushkin و Manuel Croiss را آغاز کرده است؛ اما خود پروژه هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد. هنوز مشخص نیست که هوش مصنوعی جدید دقیقا برای چه اهدافی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما این فناوری به احتمال فراوان موجب بهبود قابلیت جستجو، ایجاد محتوای تبلیغاتی هدفمند و مواردی از این‌دست کمک خواهد کرد.

انتظار می‌رود که پردازنده‌های گرافیکی در یکی از ۲ دیتاسنتر باقیمانده توییتر مستقر شوند. سومین دیتاسنتر که در منطقه ساکرامنتو قرار داشت؛ در پایان دسامبر ۲۰۲۲ تعطیل شد.

بایستی توجه داشت که ایلان ماسک در کنار سام آلتمن، شرکت OpenAI را تاسیس کرد؛ اما وی در سال ۲۰۱۸ از کمپانی خارج شد و پس از آن عملکرد OpenAI را مورد انتقاد قرار داد. با این‌حال اکنون به‌نظر می‌رسد که آقای ماسک قصد دارد تا با ChatGPT و سایر پروژه‌های مشابه رقابت کند. وی در ماه مارس امسال با امضاء نامه سرگشاده تنظیم شده توسط موسسه آینده زندگی (Future of Life Institute) خواهان توقف ۶ ماهه فرآیند آموزش سیستم‌های هوش مصنوعی قدرتمندتر از GPT-4 شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *