ایمیل چند نفر از مدیران شرکت مایکروسافت هک شد

پاورتل/ هکری بعد از هک ایمیل چند مدیر ارشد در آمریکا و اروپا، مدعی شده که می خواهد اطلاعات ایمیل آن ها را به فروش برساند.
هکر‌ها علاقه به ربودن حساب‌های ایمیل دارند و این کار را گا‌هی برای تفریح یا به دست آوردن اطلاعات مهم انجام می‌دهند.

گزارش شده که یک هکر در حال فروش ادعای دسترسی به صدها حساب ایمیل مستقر در مایکروسافت است که شامل مدیران عامل، معاونان رئیس جمهور و مدیران است. این ایمیل‌ها همچنین مربوط به رئیس یک شرکت نرم افزاری ​​آمریکایی، رئیس یک تولیدی پوشاک آمریکایی و مدیر مالی یک فروشگاه اروپایی است.
 
این حساب‌ها در یک فروم زیرزمینی دسترسی محدود روسیه موجود است و بسته به ارزش هر کدام ۱۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار به فروش می‌رسد. شرکت اطلاعاتی KELA خاطرنشان کرد که ممکن است هکر با خرید داده از رایانه‌های آلوده به یک Trojan AzorUlt این اطلاعات را سرقت کرده باشد. منبعی ادعا کرد که صحت دو حساب را تأیید کرده است.

اگر سرقت اطلاعات به همان اندازه که به نظر می‌رسد موفقیت آمیز باشد، می‌تواند به مدیران و کارگران آن‌ها آسیب برساند و همچنین می‌تواند برای کلاهبرداری نسبتاً رایجی مورد استفاده قرار گیرد. این حساب‌ها همچنین می‌توانند در کارزار‌های باج خواهی و زورگیری استفاده شوند. متجاوزان حتی می‌توانند با استفاده از دسترسی به ایمیل ها، حساب‌های دیگر را نیز خراب کنند. به بیان دیگر، این خسارت می‌تواند فراتر از خود رهبران باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *