اینتل می‌خواهد قیمت تمام پردازنده‌های خود را افزایش دهد

طبق گزارش منابع آلمانی، اینتل به‌منظور ساخت کارخانه‌های بیشتر و بازسازی شرکت خود، قصد دارد قیمت پردازنده‌هایش را افزایش دهد.

براساس گزارش‌های منتشر شده، ظاهراً اینتل قصد دارد قیمت پردازنده‌های فعلی خود را افزایش دهد تا به این طریق بتواند درآمد خود را روی توسعه کارخانه و بازسازی شرکت متمرکز کند.

براساس گزارش وب‌سایت wccftech، دو تأمین‌کننده آلمانی وجود نامه‌ای از اینتل را تأیید کرده‌اند که در آن به افزایش قیمت پردازنده‌ها اشاره شده است. غول تراشه‌سازی در نامه خود به خرده فروشان اعلام کرده تمام پردازنده‌هایی که هم‌اکنون در انبار آن هستند یا تخفیف خورده‌اند، شامل این افزایش قیمت خواهند شد.

بنابراین این افزایش قیمت شامل پردازنده‌های Alder Lake، Raptor Lake، نسل چهاردهم و Meteor Lake آینده اینتل خواهد شد.

البته این اولین باری نیست که اینتل در سال‌های اخیر قیمت پردازنده‌های خود را افزایش می‌دهد، چون این شرکت سال گذشته نیز همین کار را برای تمام تراشه‌ها و قطعات خود انجام داده بود. در آن زمان، قیمت قطعات تا حداکثر ۲۰ درصد افزایش پیدا کرد. با این وجود، هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که اینتل قصد دارد تا چه میزان قیمت پردازنده‌های خود را افزایش دهد و حتی این موضوع را به‌طور رسمی اعلام نکرده است.

اینتل به دنبال ساخت کارخانه در سراسر جهان
منابع آلمانی همچنین در گزارش خود گفته‌اند که این موضوع می‌تواند به تصمیم اینتل مبنی بر ساخت کارخانه در سراسر جهان و به‌ویژه آلمان شرقی مربوط شود. طبق گزارش‌ها، این شرکت هم‌اکنون در حال توسعه یک کارخانه تراشه ۱۷ میلیارد یورویی در ماگدبورگ، یکی از شهرهای شرقی آلمان است، اما با مشکلاتی مواجه شده که اصلی‌ترین آن‌ها کمبود منابع مالی است.

نکته دیگری که در این گزارش به آن اشاره شده، بازسازی شرکت است که ظاهراً هم‌اکنون اجرای آن آغاز شده و نمونه اصلی آن توقف تولید مینی‌پی‌سی‌های NUC است. علاوه بر این، در نامه اینتل اشاره شده که پردازنده‌های گرافیکی فعلی و آینده این شرکت شامل افزایش قیمت نخواهند شد.

در نهایت، این نشریه ادعا کرده که منابع آلمانی آن بسیار معتبر هستند و حتی این افزایش قیمت می‌تواند فقط در بازارهای آلمان اجرا شود. با این وجود، هنوز اینتل هیچ اطلاعیه‌ای درباره افزایش قیمت پردازنده‌های خود منتشر نکرده است، بنابراین بهتر است منتظر اخبار بیشتری باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *