این هدفون پرقدرت با لامپ‌های خانه شارژ می‌شود!

شرکت اوربانیستا قابلیت حذف نویز تطبیقی را با قیمتی پایین به نسل دوم هدفون‌های بی‌سیم خورشیدی خود می‌آورد.
 
شرکت اوربانیستا قصد دارد در نمایشگاه CES 2024 نسل دوم هدفون‌های بی‌سیم خورشیدی خود را به‌نمایش بگذارد. این هدفون‌ها که لس آنجلس و فینِکس نام دارند مانند گذشته برای تأمین نیروی خود از انرژی خورشیدی استفاده می‌کنند، اما موارد جدیدی از جمله اجزای داخلی بهبود یافته و قابلیت حذف نویز تطبیقی به آن‌ها اضافه شده است.

هدفون‌های جدید اوربانیستا همچنان مانند نسل قبل خود نه صرفاً با نور خورشید بلکه با انواع نور ازجمله لامپ خانه قابل شارژشدن هستند. طبق ادعای برند اوربانیستا این هدفون‌ها تقریباً بی‌نهایت موسیقی پخش می‌کنند.

به گفته‌ی اوربانیستا نسل دوم هدفون دور‌گوشی لس آنجلس و ایرباد فینکس در صورتی که ۱۰ ساعت در معرض نور کم قرار بگیرند، افرادی که روزانه چهار ساعت به موسیقی گوش می‌کنند را به ترتیب ۵۰ و ۱۶ روز از شارژ مجدد دستگاه خود بی‌نیاز می‌کنند. این زمان در صورت کاهش مدت گوش دادن به موسیقی یا افزایش قرارگیری در معرض نور تقریباً بی‌نهایت خواهد شد. هر دو دستگاه برای مواقعی که کاربران به نور دسترسی ندارند به درگاه USB-C مجهز شده‌اند.

نسل دوم هدفون لس آنجلس برخلاف نسل اول به جک ۳٫۵ میلی‌متری مجهز است. اوربانیستا برای به حداکثر رساندن بهره‌وری، این جک را در نسل اول حذف کرده بود، اما ظاهراً در نسل جدید توانسته است با بهینه‌سازی‌های مختلف مشکلات مربوط به بهره‌وری برطرف کند.

برخلاف ادعا‌های اوربانیستا مبنی‌بر کارآمدی بیشتر نسل دوم لس آنجلس، عمر باتری هدفون یادشده در صورت گوش دادن به موسیقی در تاریکی از ۸۰ ساعت به ۶۰ ساعت کاهش یافته است.

یکی از مقامات اوربانیستا ضمن بیان اینکه عمر ۶۰ ساعتی هنوز بسیار بیشتر از عمر ۳۰ تا ۴۰ ساعتی رقبا است، اعلام کرد که چنین اتفاقی به‌خاطر استفاده از باتری کوچک‌تر (به منظور سبکی و راحتی بیشتر) رخ داده است.

در ایرباد‌ فینکس نیز از باتری کوچک‌تری نسبت به قبل استفاده شده است، اما عمر باتری کاهش نیافته و چیزی در حدود ۴۰ ساعت است.

هدفون لس آنجلس اکنون می‌تواند همزمان به چندین دستگاه متصل شود. ازطرفی فینکس موفق به دریافت گواهی IP54 شده است.

قیمت هدفون لس آنجلس و ایرباد فینکس کمی ارزان‌تر از نسل قبل و به ترتیب ۱۷۹ و ۱۲۹ دلار خواهد بود. هدفون‌های نام‌برده هنوز در حال توسعه هستند و تا اواسط سال ۲۰۲۴ در دسترس قرار نمی‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *