باگ ChatGPT را پیدا کنید، یک میلیارد تومان جایزه بگیرید

کمپانی Open AI به‌تازگی برنامه جدیدی را راه‌اندازی کرده که در آن می‌توانید با یافتن باگ های چت بات ChatGPT بین ۲۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار جایزه بگیرید.
 

خالق چت بات پرسروصدای ChatGPT، کمپانی Open AI، به‌تازگی از سیستم جدید شناسایی باگ خود برای محققین و هکرها رونمایی کرده است.

برای این کار، Open AI با همکاری موسسه BugCrowd سامانه‌ای را راه اندازی کرده که در آن هکرها می‌توانند با پیدا کردن باگ های ChatGPT جایزه نقدی دریافت کنند.

جایزه پیدا کردن باگ ChatGPT؛ دویست تا دو هزار دلار!
بر اساس این طرح، حفره‌های امنیتی و باگ‌های مختلف یافت شده توسط کاربران بر اساس ارزشی که دارند دسته‌بندی شده و جوایز نقدی مختلفی برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

به این ترتیب حداقل جایزه‌ای که هکرها می‌توانند در ازای یافتن باگ‌ها دریافت کنند ۲۰۰ دلار است. این جایزه برای ایرادات و باگ‌های مهم‌تر به حدود ۲۰۰۰ دلار خواهد رسید.

به ادعای وبسایت BugCrowd، مدت زمان بررسی هر باگ گزارش داده شده حداکثر سه ساعت خواهد بود و حدود ۷۵ درصد اطلاعات ثبت شده در همین بازه زمانی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این برنامه علاوه بر API های Open AI بر روی چت بات ChatGPT و وبسایت‌های این کمپانی نیز متمرکز خواهد بود.

تا زمان نگارش این متن، ۱۴ حفره مختلف توسط کاربران گزارش شده و به‌طور میانگین به هر کاربر ۱۲۸۷ دلار جایزه اعطا شده است.

کمپانی Open AI حدود هفت سال است که مشغول توسعه تکنولوژی هوش مصنوعی خود است. با این حال چت بات ChatGPT بود که نام این شرکت را بر سر زبان‌ها انداخت. توسعه این چت بات توانسته به‌طور همزمان تحسین و اعتراض بسیاری کاربران را برانگیزد.

این چت بات هم اکنون در کشور ایتالیا از دسترس خارج شده و پیش‌بینی می‌شود به‌زودی شرایط مشابهی هم در کشور آلمان در انتظار آن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *