تعویض باتری گلکسی زد فولد 5 و زد فلیپ 5 راحت‌تر از نسل قبل خواهد بود

سامسونگ چند سال پیش تغییراتی در طراحی داخلی و بسته‌بندی گوشی‌های خود ایجاد کرد تا با محیط زیست سازگارتر باشد. در سری گلکسی S23، سامسونگ با استفاده از چسب کمتر و زبانه کششی، تعویض باتری‌های خود را آسان‌تر کرد. حال، گفته می‌شود این شرکت کره‌ای با نسل بعدی گوشی‌های تاشو خود نیز درحال برنامه‌ریزی برای ایجاد پیشرفت‌های مشابه است به‌طوری‌که تعویض باتری گلکسی زد فولد ۵ و گلکسی زد فلیپ ۵ آسان‌تر از سایر گوشی‌های تاشو خواهد بود.

باتری‌های گلکسی زد فلیپ ۵ و گلکسی زد فولد ۵ اکنون توسط مرجع صدور گواهینامه ایمنی کره جنوبی تأیید شده‌اند. تصاویر این باتری‌ها شماره مدل آن‌ها را نشان می‌دهد. Galaxy Z Flip 5 دارای دو باتری با شماره مدل EB-BF731ABY و EB-BF732ABY خواهد بود. گلکسی زد فولد ۵ نیز از یک جفت باتری با شماره مدل EB-BF946ABY و EB-BF947ABY استفاده خواهد کرد.

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، این باتری‌ها دارای یک زبانه کششی بر روی خود هستند که تعویض آن‌ها را نسبتاً آسان می‌کند. همه این باتری‌ها توسط شرکت چینی ATL (Amperex Technology Limited) تولید می‌شوند و نه شرکت سازنده باتری سامسونگ SDI.


باتری قابل تعویض گلکسی زد فولد ۵ و زد فلیپ ۵
باتری ثانویه گلکسی زد فلیپ ۵ دارای ظرفیت ۹۷۱ میلی‌آمپرساعتی است. این باتری کوچک‌تر از باتری ثانویه گلکسی زد فلیپ ۴ است که از ظرفیت ۱۰۴۰ میلی‌آمپرساعتی بهره می‌برد. بااین‌حال، پیش از بررسی ظرفیت باتری اصلی، نمی‌توانیم به این نتیجه برسیم که آیا گلکسی زد فلیپ ۵ دارای باتری با ظرفیت کمتری است یا خیر. علاوه‌بر این، سامسونگ سال گذشته دو مجموعه باتری را برای Galaxy Z Flip 4 آزمایش کرد و درنهایت از مجموعه‌ای با ظرفیت بالاتر استفاده کرد.

سامسونگ تصمیم گرفته است محصولات خود و کل زنجیره تأمین را سازگارتر با محیط زیست کند. به‌عنوان بخشی از استراتژی بزرگ دوستدار محیط زیست خود، بسیاری از لوازم جانبی و قطعات تلفن را با استفاده از مواد قابل بازیافت و PCM می‌سازد. همچنین از منابع انرژی پایدار استفاده می‌کند و از روش‌های فوق‌العاده تصفیه آب برای کارخانه‌های خود استفاده می‌کند. همچنین از مواد سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت برای بسته‌بندی گوشی‌ها، تبلت‌ها، تلویزیون‌ها و نوارهای صوتی خود استفاده می‌کند.

نظر شما درباره باتری قابل تعویض گلکسی زد فولد ۵ و زد فلیپ ۵ چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *