تم تاریک سیستم عامل کروم ارایه خواهد شد

پاورتل/ سیستم عامل کروم یا Chrome OS ممکن است سرانجام حالت تاریک را دریافت کند اما تاکنون فقط در کانال آزمایشی قناری آن دیده شده است. به هر صورت این خبر که تم دارک سیستم عامل کروم یا Chrome OS به زودی ارایه خواهد شد، می تواند برای کاربران آن خوشحال کننده باشد.

قبل از اینکه با Canary سر و کله بزنید، فقط به شما نصیحت می کنم که بدانید، Canary مسیر “بسیار پیشرو” سیستم عامل کروم گوگل است. این حالت روزانه ویژگی ها را قبل از اینکه به طور گسترده آزمایش شوند، دریافت می کند. این ویزگی فقط از طریق کروم بوک هایی که به حالت برنامه نویس مخصوصی تغییر پیدا کرده اند، قابل دسترسی است (با کانال توسعه دهنده Chrome OS اشتباه گرفته نشود). طبیعتا گوگل هشدار می دهد که قناری (Canary) می تواند “ناپایدار” باشد.

اما در حال حاضر، برای فعال کردن حالت تاریک در Chromebook خود، باید کانال Canary را نصب کنید. پس از انجام این کار، وب سایت Android Central می گوید که شما فقط Chrome را باز کرده و ۲ دستور زیر را در آن تایپ می کنید:

۱- chrome: // flags / # enable-force-dark

۲- chrome: // flags / # enable-webui-dark-mode

باید توجه داشته باشم که این مورد را در Chromebook قدیمی ام امتحان کردم و نتوانستم اجرا کنم. اما همانطور که بالاتر می بینید باید اندرویدسنترال عمل کرده است.

این وب سایت می گوید که حالت تاریک اشکالاتی دارد، اما عنوان می کند که در سراسر رابط کاربری اعمال می شود و فقط به عنوان زمینه های تاریک نیست.

گوگل طی چند ماه گذشته نسخه های حالت تاریک را برای Gmail ، Google Calendar ، Google Fit و برنامه تلفن همراه خود ارائه داده است. iOS و Android هر دو از سال گذشته پشتیبانی از حالت تاریک را در سطح سیستم آغاز کردند.

شما کاربر کروم بوک هستید؟ با این روش توانستید تم تاریک را فعال کنید؟ به صورت کلی حالت تم تاریک را دوست دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *