جایگزین گوگل مپس به اپ گالری اضافه شد

پاورتل/ نقشه و مسیریاب تام‌تام به اپ‌گالری هواوی اضافه شد و به این ترتیب کاربران هواوی محروم شده از گوگل مپس به جایگزینی قدرتمند دسترسی پیدا کرده‌اند.

برخی گوشی‌های جدید هواوی از دسترسی به پلی‌استور محروم شده و به جای آن با فروشگاه اپلیکیشن «اپ گالری» (AppGallery) عرضه می‌شوند. کاربران اپ ‌گالری تا کنون از نقشه «Here WeGo» استفاده می‌کردند و این فروشگاه فاقد نقشه و مسیریابی قدرتمند بود حالا اما اپ «تام تام» به آن اضافه شده که این خلا را به خوبی پر می‌کند.

نقشه تام‌تام یکی از جامع ترین پلتفرم های مسیریابی دنیاست و حتی از برخی جهات نظیر نمایش خطوط و تقاطع های ریلی یک گام جلوتر از رقبا قرار دارد. این اپ امکان ذخیره نقشه‌های ۳D برای استفاده آفلاین را دارد اما در صورت استفاده آنلاین امکاناتی مثل نمایش بلادرنگ اطلاعات ترافیکی و حتی هشدار دوربین‌های ثبت سرعت هم در اختیارتان قرار می‌گیرد. از دیگر امکانات آن باید به نمایش مکان‌های عمومی مثل رستوران، فروشگاه و پمپ بنزین و به اشتراک گذاری مکان اشاره کرد.

تام‌تام اما یک چالش بزرگ هم دارد که رایگان نبودن خدمات است. کاربران تنها یک ماه به سرویس رایگان دسترسی داشته و پس از آن باید ماهانه ۱.۹۹ دلار یا سالیانه ۱۲.۹۹ دلار پرداخت کنند. با این حال هواوی با تکیه بر کسب و کار رو به رشد تام تام و حجم عظیم داده‌های نقشه آنها سرگرم توسعه پلتفرم ها و اپ‌های دیگر است.

این نخستین همکاری بین دو شرکت مذکور نیست و هواوی از راهکارهای نقشه‌نگاری هواوی در کیت‌های HMS استفاده کرده که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد از آن برای تولید اپ‌های مبتنی بر نقشه نظیر سرویس‌های اشتراک تاکسی استفاده کنند.

هواوی همچنین با همکاری تام‌تام در حال توسعه نقشه‌ای با نام Maps است که در صورت کارایی بالا نیاز کاربرانش به گوگل مپس را به کاملا مرتفع خواهد کرد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *