جزئیات جالبی در مورد پرچمداران آینده سامسونگ فاش شد

با وجود اینکه هنوز ۷ ماه تا معرفی رسمی سری Galaxy S24 فاصله داریم، جزئیات مربوط به پرچمدار آینده سامسونگ از هم‌اکنون درحال آشکار شدن است. براساس اطلاعات منتشرشده توسط یک افشاگر پیرامون جزئیات دوربین و تراشه گلکسی اس ۲۴، سامسونگ احتمالاً سال آینده تراشه اگزینوس ۲۴۰۰ خود را علاوه‌بر اسنپدراگون ۸ نسل ۳ در این مدل استفاده خواهد کرد. همچنین مدل پایه و پلاس کماکان به سنسور GN3 برای لنز اصلی دوربین خود مجهز خواهد شد، درحالی‌که با حذف لنز تله‌فوتو ۳ برابری گلکسی اس ۲۴ اولترا، یک زوم پریسکوپی پیوسته ۳ تا ۱۰ برابر جای آن را پر می‌کند.

جزئیات دوربین و تراشه گلکسی اس ۲۴ و اس ۲۵
افشاگر مشهور Tech_Reve اخیرا جزئیات جالبی را در مورد پرچمداران آینده سامسونگ مطرح کرده است. وی پیش‌بینی کرده است که سامسونگ احتمالاً از Exynos 2400 برای گلکسی S24 و درکنار اسنپدراگون ۸ نسل ۳ استفاده کند. هر دو چیپست بر اساس فرآیند ساخت ۴ نانومتری خواهند بود. علاوه‌بر آن، گفته می‌شود که نسخه پایه و نسخه پلاس دارای دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی ISOCELL GN3 هستند و نوع اولترا دیگر دوربین تله‌فوتو ۳x و ۱۰x نخواهد داشت. درعوض، سامسونگ از یک لنز پریسکوپی تاشو استفاده می‌کند که امکان زوم اپتیکال ۳ و ۱۰ برابری را فراهم می‌کند. این بدان معناست که یک سنسور کمتر در گوشی خواهیم دید.

در ادامه، منبع به گلکسی اس ۲۵ نیز اشاره کرد. ما می‌توانیم یک نسخه Exynos 2500 را درکنار Snapdragon 8 Gen 4 در این سری ببینیم که هر دو بر اساس فرآیند ساخت ۳ نانومتری هستند. ISOCELL GN3 دیگر مورداستفاده قرار نخواهد گرفت و ما شاهد یک سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی جدید با بسیاری از فناوری‌های به‌روز در زمان خود خواهیم بود، مانند تراشه اختصاصی سنسور تصویر ۱۷ نانومتری این شرکت.


 جزئیات دوربین و تراشه گلکسی اس ۲۴ و اس ۲۵
می‌دانیم که هنوز برای حدس‌وگمان‌های پیرامون سری گلکسی اس ۲۴ و گلکسی اس ۲۵ زود است. بااین‌حال، ما باید درک کنیم که توسعه این دستگاه‌ها از هم‌اکنون درحال انجام است. ما همچنین شنیده‌ایم که ممکن است سامسونگ نسخه پلاس را به‌کلی کنار بگذارد و تنها شاهد استفاده از مدل پایه و اولترا در گلکسی‌های پرچمدار آینده باشیم که کاملاً منطقی است برای اینکه پلاس هیچ چیز بیشتری جز افزایش سایز نمایشگر و حجم باتری نسبت‌به مدل استاندارد ندارد.

متأسفانه، قبل از دریافت اخبار بیشتر در مورد سری Galaxy S24 و Galaxy S25 سامسونگ باید مدتی صبر کنیم. این شرکت در اواخر سال جاری مشغول عرضه گوشی‌های تاشو جدید خود خواهد بود، بنابراین انتظار می‌رود اطلاعات دقیق‌تری در مورد این دستگاه‌ها در شهریورماه یا پس از آن در اواخر سال جاری میلادی منتشر شود.

نظر شما درباره جزئیات دوربین و تراشه گلکسی اس ۲۴ و اس ۲۵ چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *