دوربین سیاه‌وسفید تمام‌فلزی جدید لایکا بیش‌از ۹ هزار دلار قیمت دارد

لایکا مدل سیاه‌و‌سفید دوربین M11 را با حسگر ۶۰ مگاپیکسلی فول‌فریم و بدنه‌ی تمام‌فلزی رونمایی کرد.
 
لایکا، برند باسابقه‌ی بخش‌ی تصویربرداری، دوربین مونوکروم (تک‌رنگ) جدیدی به نام Leica M11 Monochrom رونمایی کرده است که در دسته‌ی دوربین‌های فاصله‌یاب دیجیتالی قرار می‌گیرد و به حسگر فول‌فریم ۶۰ مگاپیکسلی BSI مجهز است. مدل استاندارد دوربین M11 حسگر ۶۰ مگاپیکسلی رنگی دارد.

M11 Monochrom همچون دوربین M11 به کاربران امکان می‌دهد در بین وضوح‌های مختلف شامل ۱۸، ۳۶ و ۶۰ مگاپیکسلی جابه‌جا شوند و به کراپ در حالت‌های متنوع دسترسی پیدا کنند.

دوربین M11 Monochrom شباهت بسیار زیادی به مدل استاندارد M11 دارد اما در طراحی‌اش یک‌سری بهبودها تجربه کرده است. این دوربین تمام‌فلزی روی نمایشگرش از شیشه‌ی یاقوت کبود استفاده می‌کند، به صفحه‌ی بالایی آلومینیومی مجهز است و بدنه‌ی ضدخش دارد. M11 Monochrom اولین دوربین لایکا از زمان عرضه‌ی M Monochrom (Typ 246) محسوب می‌شود که شیشه‌ی یاقوت کبود دارد.

لایکا در اقدامی مشابه شرکت پنتاکس در دوربین K-3 III Monochrome تمامی رنگ‌ها را از بدنه‌ی M11 Monochrom حذف کرده است. آن‌طور که Imaging Resource می‌نویسد، استفاده از آلومینیوم بیشتر باعث شده است وزن دوربین (۱۱۰ گرم) مجموعا ۲۰ درصد کمتر شود.

واضح‌ترین تفاوت بین M11 Monochrom با مدل استاندارد در زمینه‌ی تصویربرداری، حذف فیلتر رنگی در جلوی حسگر است. در کنار این تغییر، M11 Monochrom گستره‌ی ایزوی وسیع‌تری دارد؛ درحالی‌که گسترده‌ی ایزوی این دوربین از ۱۲۵ تا ۲۰۰٬۰۰۰ متغیر است، گستره‌ی ایزوی مدل استاندارد به ۶۴ تا ۵۰٬۰۰۰ می‌رسد.

لایکا همچنین حافظه‌ی ذخیره‌سازی دوربین را افزایش داده و به ۲۵۶ گیگابایت رسانده است؛ یعنی چهار برابر بیشتر از حافظه‌ی M11.

دوربین M11 Monochrom با منظره‌یاب الکترونیکی Visoflex 2 که لایکا همزمان با M11 معرفی کرد سازگار است. این منظره‌یاب ۳٫۶۸ مگاپیکسلی OLED حس‌و‌حال پریمیوم دارد و عملکرد سطح‌بالا ارائه می‌دهد.
  
دوربین Leica M11 Monochrom هم‌اکنون با قیمت ۹٬۱۹۵ دلار (صرفا برای بدنه) برای پیش‌خرید در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *