سازنده‌ Amnesia: The Dark Descent کدهای بازی را منتشر کرد

پاورتل/ دیگر زمان زیادی تا تولد ۱۰ سالگی یکی از محبوب‌ترین بازی‌های عرضه شده در سبک ترسناک یعنی Amnesia: The Dark Descent باقی نمانده است. به همین مناسبت، استودیوی سازنده اعلام کرده است که کدها و تمامی اطلاعات بازی را به صورت Open Source در اختیار کاربران قرار داده است.

۱۰ سال از  انتشار بازی Amnesia: The Dark Descent می‌گذرد. اگرچه استودیوی فریکشنال گیمز (Frictional Games) در حال حاضر تمامی تمرکز خود را برروی ساخت دنباله‌ی این سری یعنی Amnesia: Rebirth قرار داده است ولی به نظر می‌رسد آن‌ها تولد ۱۰ سالگی سری را فراموش نکرده‌اند. به مناسبت ۱۰ سالگی بازی، تیم سازنده با انتشار یک به‌روزرسان بزرگ، کدهای دو نسخه‌ی The Dark Descent و A Machine for Pigs را در اختیار کاربران و هواداران قرار داده است. این یعنی سازندگان مادها می‌توانند با دسترسی به این کدها، محتوای جالب و خلاقانه‌ای را به صورت کاملا آزادانه برای این دو بازی تولید کنند.

اگرچه در حال حاضر مادهای متعدد و مختلفی برای بازی Amnesia: The Dark Descent وجود دارد ولی Open Source شدن بازی به این معنی است که تعداد این مادها در ماه‌های آینده به شدت افزایش خواهد یافت. با توجه به این که نسخه‌ی جدید سری نیز حدود یک ماه دیگر منتشر خواهد شد، این اتفاق می‌تواند هواداران را بیش از پیش هیجان‌زده کند.

بازی Amnesia: Rebirth اولین دنباله‌ی اصلی این سری ترسناک به شمار می‌رود. بازی A Machine for Pigs توسط استودیوی چاینیز روم (Chinese Room) توسعه یافته بود و ارتباطی به داستان نسخه‌ی اول نداشت. آخرین ساخته‌ی استودیو فریکشنال گیمز بازی Soma بود که با استقبال خود هواداران روبه‌رو شد. حال باید دید آیا این استودیو با ۱۰ سال سابقه‌ی کار برروی بازی‌های ترسناک می‌تواند هواداران را با نسخه‌ی جدید سری Amnesia راضی کند یا خیر.

بازی Amnesia: Rebirth قرار است در تاریخ ۲۹ پاورتل ماه سال جاری (۲۰ اکتبر سال ۲۰۲۰ میلادی) در دسترس کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول پلی‌استیشن ۴ قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *