سامسونگ وعده‌اش به سرمایه گذاران را عملی کرد

کلیک/ به گفته سامسونگ، این شرکت در تجارت گوشی‌های خود بعد از افتی که در سال ۲۰۱۹ تجربه کرد الان به شدت رشد کرده است و این یه خاطر رونمایی از دستگاه‌های پرچمدار خود است. از جمله گوشی‌های پرچمدار سامسونگ می توان به گلکسی نوت ۲۰ و Z Fold 2 اشاره کرد که تقاضا برای آن‌ها بسیار زیاد است. 

همچنین سامسونگ به سرمایه گذاران اعلام کرده بود که انتظار یک سود زیاد در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ را دارد و الان نتایج دقیق نشان می دهد که سود عملیاتی در بخش موبایل ۵۱ درصد نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته رشد داشته است.

سامسونگ همچنین در تجارت نمایشگر‌های خود نیز رشد داشته است. (صفحه نمایشگرهایی مثل نمایشگر OLED  که در خط تولید آیفون ۱۲ به کار می رود.)، همچنین در بخش چیپست‌ها که در گوشی‌ها و سرورها به کار برده می شود و به قدرت کارت گرافیکی در GPU  و کنسول‌های بازی جدید کمک می کند، رشد داشته است. با توجه به همه این موارد به طور کلی، سود عملیاتی این شرکت ۹.۲۷ ترلیون وون یا ۸.۲ میلیارد دلار رشد داشته است و این یعنی ۵۲ درصد بیشتر از سه ماه سوم سال ۲۰۱۹.

با این وجود CNBC و بلومبرگ به این شرکت درباره کاهشی که در چهارمین فصل امسال به خاطر افزایش رقابت موبایل‌ها و کاهش سفارشات برای حافظه سرورها به وجود می آید، هشدار می دهند.

از طرف دیگر این شرکت برنامه دارد تا توجه بیشتری به شبکه ۵G و فناوری نمایشگرهای پیشرفته مثل گوشی‌های تاشو داشته باشد و برنامه دارد که نمایشگرهای تلویزیون‌های خود را در سال ۲۰۲۱ با تکنولوژی نقطه کوانتومی جدید رونمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *