سامسونگ گلکسی S21 و ۵ دانستنی جدید که این هفته درباره آن شنیدیم

پاورتل/ به هر دلیلی، این هفته با شایعات و گزارش های سامسونگ Galaxy S21 پر شده است و پیش نمایش آنچه را که از پرچمدار هوشمند بعدی سامسونگ برای سال ۲۰۲۱ را انتظار داریم نشان می دهد. بیایید کمی درباره سامسونگ گلکسی S21 و ۵ دانستنی جدید که این هفته درباره آن شنیدیم، صحبت کنیم.

از شروع طراحی رادیکال تا تغییرات اساسی دوربین، این اخبار Galaxy S21 به طور شگفت انگیزی ناگهانی است و به ویژگی هایی اشاره دارد که می تواند تلفن را از دیگر دستگاه ها متمایز کند. البته شایعات در مقیاس بسیار کندتری جریان دارند، اما با توجه به افزایش سریع، ممکن است وارد مرحله شدیدتر چرخه پیش از ارایه شویم.

با توجه به جدیدترین پرچمدار اقتصادی سامسونگ یعنی Galaxy S20 Fan Edition که یک ماه پیش معرفی شد و سری S20 که هفت ماه پیش تر از این روزها رخ نمایاندند، به نظر می رسد سامسونگ می خواهد سال ۲۰۲۱ تغییراتی در محصولاتش ایجاد کند. این تغییرات احتمالا نیاز به تغییر در بازه ارایه پرچمدارهای این شرکت دارد.

بدون هیچ صبحت بیشتر، همه چیزهایی است که در هفته گذشته در مورد Samsung Galaxy S21 شنیده ایم را مرور می کنیم.

۱- طراحی با لبه های تیز مانند آیفون ۱۲ برای گلکسی S21
سامسونگ دیسپلی یعنی زیر مجموعه سامسونگ، طراحی جدیدی را ارائه داده است که ممکن است به گلکسی S21 منتهی شود. این نگاه، طراحی جدیدی را به نمایش می گذارد که می تواند مانند قاب های فلزی تخت باشد که در خانواده جدید آیفون ۱۲ دیده می شود. این طرح با نام Blade Bezel یا “لبه های شمشیری” ارایه شده است. در حالی که ما اطلاعات بیشتری از نام طراحی “Blade Bezel” نداریم، این می تواند به معنای کاهش انحنا و حتی صاف بودن قاب فلزی اطراف S21 باشد.

این طرح “Blade Bezel” البته می تواند ظاهری کاملاً متفاوت داشته باشد، اما نشان می دهد که ما شاهد طراحی متفاوتی از لبه های گردی هستیم که انتظار می رود در سری S گوشی های پرچمدار انتظار داشته باشیم. سری Note و از جمله Note 20 Ultra اخیر در لبه بالا و پایین از قاب صاف استفاده کرده است و حتی تبلت Galaxy Tab A7 که اخیرا ارائه شده است، دارای ظاهری بسیار لبه دار است، بنابراین ما می توانیم تغییرات ناگهانی در طراحی خانواده گلکسی اس ۲۱ را مشاهده کنیم.

۲- رنگ بندی گلکسی S21 و دوستان
این بخش را منبع مطلب به دوربین سلفی زیر نمایشگر اختصاص داده بود. من هم آن را نوشتم اما تا پیش از انتظار نظرم عوض شد. مشخصا چنین چیزی در سری گلکسی S21 نمی تواند رخ بدهد. حداقل من اینطور فکر می کنم، پس ترجیح دادم تا آن را را جدیدترین اطلاعاتی که امروز منتشر شد، جایگزین کنم.

آنطور که پیداست، رنگ بنفش برای گلکسی اس ۲۱ می تواند رنگ خاص آن باشد. در مدل پایه خیلی تنوع رنگ بندی عنوان نشده است. رنگ ها عموما قابل پیش بینی هستند. رنگ های صورتی، بنفش، سفید و خاکستری برای گلکسی اس ۲۱ عنوان شده است.

عجیب اینکه کمترین تنوع برای گلکسی اس ۲۱ پلاس عنوان شده است. رنگ های مشکی و نقره ای برای عضو میانی خانواده پرچمدار سال ۲۰۲۱ سامسونگ خیلی ساده به نظر می رسد. این برند معمولا کم ترین رنگ بندی برای مدل های گران تر در نظر می گرفت.

گلکسی اس ۲۱ اولترا در ۳ رنگ مشکی، نقره ای و بنفش ارایه می شود. می دانیم که این دستگاه تنها عضو خانواده با نمایشگر لبه خمیده است. سامسونگ خیلی رطوبتی از نمایشگر لبه خمیده فاصله می گیرد و نمی خواهد دیگر آن جا باشد.

۳- سامسونگ گلکسی S21 می تواند دوربین اصلی پنج گانه را ارایه دهد
شایعه ای حاکی از آن است که گوشی های سری S21 سامسونگ می توانند یک سیستم دوربین پنج گانه در پشت با حسگر تصویر ۱۰۸ مگاپیکسلی ISOCELL HM2 را ارایه کنند، حتی ما شایعه دوربین ۱۸۰ مگاپیکسلی را هم شنیدیم. اینکه سنسور پنجم چه خواهد بود – با فرض اینکه چهار دوربین دیگر شامل دوربین اصلی، فوق عریض، دوربین تله و شاید ToF هستند – مشخص نیست. البته که برای دوربین گلکسی اس ۲۱ اولترا شایعه ۲ دوربین تله شامل یک دوربین ۳ برابر اپتیکال و یک دوربین پریسکوپی را داشتیم.

همچنین شایعه شده است که یک سیستم دوربین پنج گانه به سامسونگ گلکسی A72 می آید، که احتمالاً نامزدی برای اولین گوشی با دوربین پنج گانه سامسونگ را خواهد داشت. سامسونگ معمولا با تلفن های سری A خود برخی ویژگی ها را آزمایش می کند، مانند دوربین فلیپ آپ در سامسونگ Galaxy A80.

۴- طراحی قاب دوربین گلکسی اس ۲۱ اولترا می تواند بزرگ باشد
مجموعه ای از رندرهای فاش شده حاکی از آن است که سامسونگ S21 Ultra دارای یک دوربین عظیم الجثه در عقب است که به نظر می رسد گوشه ای از پشت گوشی را اشغال می کند. فاش کننده مشهور OnLeaks رندرها را منتشر کرد. تصویر به خودی خود صحبت می کند:

سال گذشته سامسونگ S20 Ultra دارای قاب یک دوربین چشمگیر بزرگ بود، اما این رندر S21 Ultra یک منطقه حتی بزرگتر با لنزهای نسبتا بزرگتر را نشان می دهد. این هنوز رندرهای اولیه و غیر رسمی است، اما جالب است – به هر حال از نظر سبک شناسی – اینکه سامسونگ فقط می تواند دستان خود را به سمت بالا بیاورد و دوربین براق را تا لبه های تلفن گسترش دهد.

این طراحی “دور پیچ” ممکن است فقط در S21 Ultra نباشد چرا که OnLeaks یک رندر برای S21 استاندارد سامسونگ منتشر کرد و در آن هم یک بلوک دوربین دیده می شود که به طرفین گسترش می یابد. برای گلکسی اس ۲۱ پلاس هم یک اسکچ با هم طراحی دیدیم.

۵- معرفی گلکسی اس ۲۱ در دی ماه ۹۹
سری سامسونگ Galaxy S سال هاست که در اسفند ماه معرفی می شوند، اما ما می توانیم ببینیم که شایعات حدودا یک ماه و نیم زودتر شروع شده اسند. این شاید به معنی ارایه پرچمدار جدید در دی ماه ۹۹ باشد.

به هر حال منابع زیادی به تاریخ معرفی زودهنگام معتقدند اما هیچ چیز هنوز رسمی نیست. اگر این شایعه صحیح باشد احتمالا باید ۶ یا ۷ هفته دیگر دعوت نامه رسمی سامسونگ منتشر شود.

نظر شما چیست؟ منتظر سری Galaxy S21 هستید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *