سرعت دانلود این گوشی چینی، مغز شما را منفجر می‌کند

سرعت دانلود یک گوشی چینی رکوردشکنی کرده است. این گوشی به‌لطف چیپست کوالکام، از شبکه ۵.۵G قدرت می‌گیرد که نسخه پیشرفته‌تر فایوجی است.
 
شرکت مخابراتی چاینا موبایل در حال پیشبرد حرکت خود به‌سمت شبکه ۵G-Advanced (با نام مستعار ۵.۵G و ۵G-A) است. گوشی‌های اوپو فایند X7 اولین سری خواهند بود که با آپدیتی که این ماه ارائه می‌شود، از آن پشتیبانی خواهند کرد. ویوو تایید کرد که سری X Fold3 و X100 نیز با یک آپدیت OTA از ۵.۵G پشتیبانی می‌کنند. اکنون، یک شرکت چینی دیگر به نسل بعدی ارتباط اینترنت خواهد پیوست؛ شیائومی سرعت دانلود شگفت‌انگیزی را با گوشی شیائومی ۱۴ اولترا به نمایش گذاشته است.

تجربه سرعت دانلود ۵۱۳۲ مگابیت بر ثانیه‌ای
این گوشی توانست به سرعت ۵۱۳۲ مگابیت بر ثانیه دست یابد که رکورد قبلی سرعت روی اتصال ۵G را پشت سر گذاشت. این آزمایش با همکاری چاینا موبایل، ZTE (که تجهیزات شبکه را برای CM تامین می‌کند) و کوالکام (که مودم اسنپدراگون X75 را در Xiaomi 14 Ultra طراحی کرده است) انجام شد.

این شرکت مخابراتی قصد دارد شبکه جدیدی را در بیش از ۳۰۰ شهر چین مستقر کند. انتظار می‌رود امسال ۲۰ گوشی جدید با قابلیت ۵.۵G عرضه شود و پذیرش آن به سرعت افزایش یابد. شرکت چاینا موبایل پیش‌بینی می‌کند ظرف یک سال ۲۰ میلیون مشترک ۵.۵G داشته باشد. برای مقایسه، این کشور در فوریه به ۸۵۰ میلیون مشترک ۵G رسید.

۵G پیشرفته، ده برابر افزایش ظرفیت شبکه به همراه سرعت دانلود تا ۱۰ گیگابیت بر ثانیه و آپلود تا ۱ گیگابیت بر ثانیه را نوید می‌دهد. این ظرفیت اضافی همچنین به ۱۰۰ میلیارد دستگاه اینترنت اشیا اجازه می‌دهد تا به شبکه متصل شوند. تاخیر آن نیز نسبت به شبکه های ۵G فعلی کمتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *