سنگ قبر اینترنت اکسپلورر هم ساخته شد

اواخر هفته گذشته بود که خبر خاموش شدن همیشگی مرورگر معروف مایکروسافت یعنی اینترنت اکسپلورر در دنیا پیچید. هنگامی که مایکروسافت به طور موثر پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر را متوقف کرد، یک نفر تصمیم گرفت این مناسبت را با کمی طنز جشن بگیرد. به گفته رویترز، شخصی با نام Jung Ki-young تصمیم گرفت تا ۴۳۰,۰۰۰ وون (حدود ۳۳۰ دلار) برای طراحی و سفارش سنگ قبر اینترنت اکسپلورر قبل از تاریخ پایان رسمی پشتیبانی آن هزینه کند. این یادبود که بر روی پشت بام کافه برادرش در شهر گیونگجو کره جنوبی قرار دارد، دارای لوگوی نمادین IE است و پس از آن یک نوشته انگلیسی نوشته شده است: “او ابزار خوبی برای دانلود مرورگرهای دیگر بود.”

سنگ قبر اینترنت اکسپلورر
یونگ در مصاحبه‌ای با خبرگزاری رویترز گفت که او این بنای یادبود را برای بزرگداشت برنامه‌ای که حرفه او را مشخص کرده بود، سفارش داده است. حتی با وجود اینکه اپلیکیشن‌هایی مانند کروم و فایرفاکس هم از نظر شهرت و هم محبوبیت جایگزین اینترنت اکسپلورر شدند، بسیاری از مشتریان یونگ از او می‌خواستند مطمئن شود که وب‌سایت‌هایشان در مرورگر وب قدیمی مایکروسافت خوب به نظر می‌رسند. او می‌گوید:

«این موضوع برای من (به عنوان یک توسعه دهنده وب) خیلی دردناک بود، اما من آن را رابطه عشق و نفرت می‌نامم، زیرا خود اکسپلورر زمانی بر یک دوره بزرگی از تاریخ مرورگرها تسلط داشت.


 
مایکروسافت همچنان قصد دارد در برخی زمینه ها از اینترنت اکسپلورر پشتیبانی کند. به عنوان مثال، حالت IE’s Edge تا سال ۲۰۲۹ یا بعد از آن به کار خود ادامه خواهد داد. علاوه بر این، بخش‌هایی از جهان، از جمله کشورهایی مانند ژاپن، همچنان از مرورگر وب برای مدیریت تجاری و دولتی استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.