سونی مجوز تهیه سنسورهای دوربین برای هواوی را دریافت کرد

کلیک/ هواوی بعد از اینکه در لیست Entity در سال گذشته قرار گرفت توسط ایالات متحده تحریم شده است. اما اخیرا چند شرکت مجوزهایی برای ادامه تجارت خود با هواوی گرفته اند.

چند ماه پیش تحریم‌های جدید برای این غول چینی در نظر گرفته شد و دسترسی این شرکت را به قطعات ضروری متعددی مثل چیپست‌ها مختل کرد. اما اکنون شرکت‌های زیادی مجوزهای لازم را از دولت ایالات متحده دریافت کرده‌اند تا بتوانند تجارت خود را با این شرکت چینی ادامه دهند. اخیرا سونی و Omnivision  نیز مجوز گرفته‌اند تا اجزا و قطعات مورد نیاز هواوی را فراهم کنند.

براساس این گزارش، سونی و  OmniVision که از بزرگ ترین شرکت های تولیدکننده سنسورهای تصویربرداری دوربین هستند، از ایالات متحده مجوز گرفته اند تا بتوانند تولیدات خود را به شرکت تکنولوژی هواوی عرضه کنند.

سونی پیشروترین تامین کننده جهانی سنسورهای تصویربرداری است و Omnivision  در جایگاه سوم بزرگ‌ترین تامین کننده بعد از سامسونگ قرار می گیرد. دفتر مرکزی OmniVision در کالیفرنیا قرار دارد و این شرکت توسط یک سرمایه گذار چینی در سال ۲۰۱۴ خریداری شد.

این پیشرفت برای هواوی یک تسکین بزرگ است چرا که عملکرد بالای دوربین‌های گوشی‌های هواوی یکی از فاکتورهای اصلی است که گوشی های سری  Mate و سری P را در دنیا موفق کرده است. با این پیشرفت هواوی می تواند به تولید گوشی‌های هوشمند خود با ویژگی دوربین‌های پیشرفته ادامه دهد.

از زمانی که دولت آمریکا برای این غول چینی تحریم‌های جدیدی وضع کرده است، سونی برنامه هزینه‌های سرمایه خود را برای سه سال اصلاح کرد تا بتواند سنسورهای مورد نیاز هواوی را تامین کند.

علاوه براین دو شرکت، اینتل، AMD و Samsung Display نیز مجوزهای لازم را از ایالات متحده گرفتند تا تجارت خود را با هواوی ادامه دهند. با این مجوز Samsung Display قادر خواهد بود تا پنل‌هایOLED  را برای هواوی فراهم کند. AMD و اینتل نیز می توانند چیپست‌های لازم برای لپ تاپ های این غول چینی فراهم آوررند.

همچنین بیش از ۳۰۰ کشور برای ادامه تجارت خود با هواوی، از دولت ایالات متحده درخواست مجوز ویژه کرده‌اند. این شرکت‌ها شامل سامسونگ الکترونیک و  SK Hynix میشوند. اخیرا فاش شده است مجوزهایی که ایالات متحده برای تامین قطعات می دهد شامل تجارت شبکه ۵G  این شرکت نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *