شایعه‌ لو رفتن تصاویری از محیط بازی GTA VI تکذیب شد

پاورتل/ طرفداران مجموعه‌ی فوق‌العاده محبوب Grand Theft Auto، با یافتن منبع تصویر لو رفته از طراحی محیطی GTA VI که همگان را به یاد عنوان Vice City و شهر میامی می‌انداخت، به صورت کامل صحت آن را رد کردند.

با اینکه بسیاری از طرفداران مجموعه‌ی Grand Theft Auto از دیدن تصویر به‌ظاهر لو رفته از طراحی محیطی بازی شدیداً مورد انتظار GTA VI  هیجان زده شدند، اما بسیاری دیگر نیز سعی در اثبات معتبر بودن یا نبودن آن‌ داشتند. بدین‌ترتیب و پس از جست‌وجوی فراوان در بین فایل‌های بازی GTA V، این افراد متوجه شدند که این تصویر به بخشی از فایل‌های این بازی ارتباط دارد و نه بیشتر.

به‌هرترتیب، بدون هیچ تایید رسمی از سوی شرکت راکستار (Rockstar) مبنی بر ساخت بازی Grand Theft Auto 6، همچنان این بازی‌بازان و کارشناسان هستند که این بازی را به نوعی یک پروژه‌ی در دست ساخت تلقی می‌کنند و هر روز منتظر انتشار اخبار رسمی پیرامون آن هستند. البته، با درنظر گرفتن گذشت هفت سال از انتشار بازی GTA V، پی‌بردن به ساخت نسخه‌ی بعدی این مجموعه کار چندان سختی نیست و این بازی تنها یک اعلامیه‌ی رسمی در مجامع خبری را کم دارد.

هرچند طرفداران این مجموعه به‌یاد دارند که در سال ۲۰۱۸ تصویر بی‌کیفیتی از طراحی محیطی بازی Grand Theft Auto 6 لو رفت و چندی پیش نیز تصویر با کیفیت همان طراحی محیطی نیز مجدداً در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، اما طولی نکشید که بازی‌بازان با جست‌وجو در میان فایل‌های Grand Theft Auto 5 متوجه صحت نداشتن اعتبار آن تصویر شدند. در واقع، این تصویر شبیه به عنوان Vice City و شهر میامی، متعلق به یکی از مکان‌های این بازی بود که در کارت پستال‌هایی با عبارت “Paradise Isle” قرار داشت. البته ممکن است که راکستار با قرار دادن این محتوا در این بازی از ایده‌های خود برای GTA VI پرده برداشته باشد، اما به‌هرحال این موارد مربوط به این بازی مورد انتظار نیستند.

متأسفانه، همانطور که این کاربر ردیت اشاره می‌کند، تصویر مذکور تنها به یک کارت پستال ساده در عنوان GTA V ارتباط دارد و احتمال فراوان هیچ ارتباطی به عنوان بعدی این مجموعه نخواهد داشت. البته، دلایل منطقی‌تری نیز برای این ادعا وجود دارند که مهمترین آن‌ها زمان قرارگیری فایل این کارت پستال در بازی GTA V است. در واقع، این فایل از ابتدای توسعه‌ی این بازی که قطعاً به بیش از هفت سال پیش باز میگردد در بازی قرار داده شده است و با توجه به این برهه‌ی زمانی طولانی، نمی‌توان آن را دلیل قانع کننده‌ای برای استفاده از تم شهر میامی و Vice City در بازی آینده‌ی راکستار نامید.

از طرفی دیگر، راکستار با درنظر گرفتن موارد جزئی نظیر بهبود کیفیت بصری بازی و احتمالاً محتواهای اضافی در کنسول‌های نسل بعد، می‌توانند خود را با این بازی برای مدتی هرچند کوتاه سرگرم کنند. همچنین، با درنظر گرفتن این موضوع که شرکت راکستار در طول این هفت سال تمرکز خود را برروی عنوان Red Dead Redemption 2 معطوف کرد و صد البته از سوی جامعه‌ی منتقدان و بازی‌بازان نیز بابت ساخت این بازی مورد ستایش قرار گرفت، نمی‌توان انتظار داشت که پیشرفت زیادی در پروژه‌ی ساخت Grand Theft Auto 6 حاصل شده باشد.

علاوه براین، حتی اگر در نظر بگیریم که راکستار در طول این مدت به‌صورت مداوم برروی ساخت پروژه‌ی GTA VI تمرکز داشته است، امیدواریم که از بازی به همراه تاریخ انتشار آن پس از پایان یافتن مراحل ساختش رونمایی شود؛ چرا که در غیر این صورت به احتمال بسیار زیاد شاهد بروز تاخیرها و مسائلی از این قبیل خواهیم بود که اخیراً گریبان استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red) و بازی Cyberpunk 2077 را گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *