شروع ضعیف مک بوک ایر ۱۵ اینچ در بازار؛ تقاضا کمتر از انتظارات بوده است

منابع آگاه در زنجیره‌ی تأمین اپل می‌گویند که تقاضای اولیه برای مک بوک ایر ۱۵ اینچ بسیار کمتر از انتظارات بوده است.
 
خبرگزاری تایوانی دیجی‌تایمز به‌نقل از منابع آگاه در زنجیره‌ی تأمین اپل می‌نویسد که تقاضای اولیه برای مک بوک ایر ۱۵ اینچ بسیار کمتر از انتظارات بوده است. به‌ادعای این خبرگزاری، پیش‌بینی شده بود فروش مک بوک ایر ۱۵ اینچ در ماه جولای (تیر و مرداد) ۵۰ درصد بیشتر از میزان فعلی باشد. این تخمین‌ها به کارشناسان زنجیره‌ی تأمین ارتباط دارد و فعلاً مشخص نیست که فروش اولیه‌ی مک بوک ایر مطابق انتظارات اپل بوده است یا نه.

ادعای تقاضای کم برای مک بوک ایر ۱۵ اینچ در حالی مطرح می‌شود که فروش لپ تاپ‌ها در ماه‌های اخیر افت چشمگیری کرده است. با پایان همه‌گیری کرونا و افزایش مشکلات اقتصادی، امروزه مردم علاقه‌ی کمتری به خرید وسایل الکترونیکی ازجمله کامپیوتر نشان می‌دهند.

ظاهراً شماری از تأمین‌کنندگان اپل در واکنش به این شروع ضعیف درخواست کرده‌اند که تولید مک بوک ایر ۱۵ اینچ کاهش یابد. مک بوک ایر ۱۵ اینچ در کنفرانس WWDC 2023 رونمایی شد و قیمت مدل پایه‌‌اش ۱٬۲۹۹ دلار است و از طراحی و پردازنده‌ی مدل ۱۳ اینچ استفاده می‌کند؛ اما به نمایشگر بزرگ‌تر و دو اسپیکر اضافی مجهز است.

اپل هفته‌ی آینده گزارش مالی فصل سوم ۲۰۲۳ را اعلام می‌کند. ممکن است مدیران عالی‌رتبه‌ی اپل در کنفرانس مالی، به وضعیت بازار لپ‌تاپ اشاره کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *