شیائومی ۱۳T پرو در برابر ۱۳T؛ کدام گوشی بهتر است؟

شیائومی ۱۳T پرو در برابر مدل استاندارد یعنی ۱۳T چه حرفی برای گفتن دارد و بین این دو گوشی، خرید کدام مدل منطقی‌تر است؟ در این ویدیو به طور مختصر و مفید به همین سوال جواب می‌دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

تفاوت اول این دو گوشی، مربوط به سرعت شارژ آن‌ها است. ۱۳T از شارژ ۶۷ واتی پشتیبانی می‌کند و در عرض ۴۰ دقیقه شارژ می‌شود. در طرف مقابل مدل پرو به لطف پشتیبانی از سرعت ۱۲۰ واتی، در عرض ۲۰ دقیقه به طور کامل شارژ می‌شود. شیائومی ۱۳T پرو با حداکثر ۱۶ گیگابایت رم و ۱ ترابایت حافظه داخلی راهی بازار شده که البته به احتمال زیاد این نسخه به طور گسترده به بازار ایران راه پیدا نمی‌کند. برای خرید مدل استاندارد هم باید به حداکثر ۸ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه بسنده کنید.

البته این دو در زمینه‌ی تکنولوژی حافظه هم با یکدیگر تفاوت دارند. مدل پرو از حافظه‌ی مبتنی بر فناوری UFS 4.0 استفاده می‌کند ولی حافظه‌ی داخلی مدل استاندارد UFS 3.1 است. چیپست استفاده شده در مدل پرو، حدود ۶۰ درصد عملکرد بهتری دارد ولی برای بسیاری از کاربران، تفاوت عملکردی این دو تراشه چندان محسوس نیست. حتی می‌تواند گفت که بدنه‌ی ۱۳T تحت فشار زیاد چندان با افزایش دما روبرو نمی‌شود.

از نظر سخت‌افزار دوربین‌ها هم کاملا مشابه یکدیگر هستند ولی شیائومی ۱۳T پرو برای عکس‌ها پردازش بهتری انجام می‌دهد و در ضمن قابلیت فیلمبرداری ۸K هم دارد. بنابراین به نظر می‌رسد مدل پرو ارزش هزینه‌ی اضافی را ندارد و مدل استاندارد برای بسیاری از کاربران، خرید منطقی‌تری محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *