عمر باتری شیائومی می ۱۰ اولترا مشخص شد

پاورتل/ شیائومی Mi 10 Ultra توسط یک باتری لیتیوم یونی تقویت شده با گرافن با ظرفیت ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعت تأمین می شود. باتری به دو سلول ۲۲۵۰ میلی آمپری تقسیم شده و به صورت سری متصل است که برای فناوری های شارژ سریع بی سیم و بی سیم که در این دستگاه به کار می رود، ضروری است. امروز عمر باتری شیائومی می ۱۰ اولترا مشخص شده است. همچنین سرعت شارژر شدن دستگاه با شارژر سیمی ۱۲۰ وات و بی سیم ۵۰ وات را هم بررسی می کنیم.

عمر باتری شیائومی می ۱۰ اولترا
ابتدا اجازه دهید در مورد مقاومت باتری صحبت کنیم. شیائومی می ۱۰ اولترا نمره خوب ۸۵ ساعت را در مجموعه آزمایش های Gsmarena ثبت می کند. وقتی که صحبت از تست های مربوط به نمایشگر است، کار فوق العاده ای انجام داد اما در مورد تماس ها و عملکرد آماده به کار، الهام بخش نبود.

همانطور که می بینید، پخش ویدیو بیش از ۱۸ ساعت و نیم و وبگردی نزدیک به ۱۳ ساعت برای نمایشگر ۱۲۰ هرتز این دستگاه کاملا قابل احترام است. به دلایل نامشخص که می تواند باگ نرم افزاری هم باشد (اما نه لزوما) می بینیم مدت زمان مکالمه پایین است. همین موضوع هم در امتیاز نهایی تاثیرگذار بوده است.

و اکنون، به شارژ باتری می پردازیم. شیائومی Mi 10 Ultra اولین تلفنی است که (به صورت تجاری) از شارژ سریع سیم با سرعت ۱۲۰ وات پشتیبانی می کند. همراه با یک شارژر ۱۲۰ واتی و یک کابل USB دارای گواهی ۶A ارایه می شود. شیائومی وعده می دهد که این ترکیب بتواند ۴۱ درصد باتری را در ۵ دقیقه و ۱۰۰ درصد فقط در ۲۳ دقیقه شارژ کند.

خوب، این اولین چیزی است که ما آزمایش می کنیم. شارژر در واقع فقط در ۵ دقیقه ۴۰٪ را پر می کند، در حالی که برای شارژ کامل ۲۶ دقیقه طول کشید. عملکرد خیلی تاثیرگزاری است!

این ۳ دقیقه بیشتر از وعده شیائومی است، اما حدس می زنیم دمای محیط نیز می تواند ارتباطی با این موضوع داشته باشد. ببینید، Mi 10 Ultra هنگام شارژ بسیار داغ می شود. این یکی از داغ ترین تلفن هایی است (در حالی که شارژ می شود) ما مدتی با آن کار کرده ایم و دمای اتاق ما دقیقاً ایده آل نبوده است، حدود ۲۵ درجه سانتیگراد. شاید اگر در یک اتاق خنک تر بود، حتی سریعتر به ۱۰۰٪ می رسید.

شیائومی Mi 10 Ultra از شارژ بی سیم سریع ۵۰ وات نیز پشتیبانی می کند. اگر می خواهید از آن لذت ببرید، باید شارژر بی سیم جدید ۵۵W شیائومی را خریداری کنید. شارژر بی سیم بدون آداپتور برق عرضه می شود اما شما می توانید از ۱۲۰ وات تلفن همراه استفاده کنید.

شیائومی قول می دهد Mi 10 Ultra به طور کامل در ۴۰ دقیقه با شارژر بی سیم شارژ کامل شود. این نیمی از زمان شارژ مجدد P40 Pro + باتری ۴۲۰۰ میلی آمپری خود با پایه شارژ بی سیم ۴۰W SuperCharge است. ما نیز آن را امتحان می کنیم. دقیقا ۴۱ دقیقه طول می کشد تا Ultra از ۱٪ به ۱۰۰٪ برسد!

هرچند یک موضوع وجود دارد. اگر باتری کاملا خالی باشد، ۶ دقیقه بیشتر طول می کشد تا تلفن روشن شود و فقط در این صورت است که Mi 10 Ultra شارژ سریع را روی این شارژر بی سیم شروع کند. تا زمان روشن شدن دستگاه رابط کاربری MIUI 12، به آرامی با ۵W دستگاه را شارژ می کند.

نظر شما چیست؟ عمر باتری شیائومی می ۱۰ اولترا و همچنین سرعت شارژ شدنش چقدر شما را تحت تاثیر قرار داد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *