فروش گوشی‌های پرچمدار نسبت به سال ۲۰۱۶ به ۳ برابر افزایش پیدا کرده است

دلیلش دقیقا مشخص نیست، افزایش درآمد، رشد نیاز کاربر یا هر چه که هست؛ اما کاربران تمایل بیشتری به خرید موبایل پرچمدار پیدا کرده‌اند. طبق بررسی بازار موسسه Counterpoint Research باید گفت که فروش گوشی‌های پرچمدار نسبت به سال ۲۰۱۶ به ۳ برابر افزایش پیدا کرده است. طبق انتظار، در صدر فروش نام آیفون اپل پیداست.

افزایش فروش گوشی‌های پرچمدار
موسسه Counterpoint Research مروری بر بازار گوشی‌های هوشمند پریمیوم در سال ۲۰۲۳ را منتشر کرده است. بر اساس تحقیقات این موسسه در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۳، فروش گوشی‌های هوشمند با قیمت بیش از ۶۰۰ دلار ۶ درصد افزایش سالانه داشت.

این برخلاف پیش‌بینی کاهش کلی بازار گوشی‌های هوشمند است. به گفته تحلیلگران، ۲۴ درصد از کل گوشی‌های هوشمند در حال حاضر در رده پریمیوم قرار می گیرند و این بخش در حال گسترش در بازارهای نوظهور است.

به گفته وارون میشرا، تحلیلگر ارشد، مصرف کنندگان اکنون مایلند برای دستگاهی با کیفیت بالا که می تواند برای مدت طولانی تری استفاده شود، هزینه بیشتری بپردازند.

اپل با ۴ برابر فروش بیشتر از رتبه دوم بازار (یعنی سامسونگ)، رهبر بلامنازع این بخش باقی ماند. سامسونگ به دلیل فروش موفق گلکسی S23 و دستگاه‌های تاشو خود، توانسته این فاصله را تا حدی کم کند. هواوی همچنین با سری Mate 60 در چین عملکرد بسیار خوبی ارائه داد.

رشد بازار پریمیوم ناشی از فروش در چین، اروپای غربی، هند و مناطق MEA بود. تحقیقات کنترپوینت نشان داد که چین، هند و آمریکای لاتین احتمالاً رکورد جدیدی را برای فروش در بازارهای ممتاز خواهند داشت و هند سریع‌ترین بازار در حال رشد در سطح جهان است.

این رشد عمدتاً توسط بخش فوق‌العاده پریمیوم هدایت می‌شود که دستگاه‌هایی با قیمت ۱۰۰۰ دلار یا بیشتر هستند. انتظارات برای آینده نزدیک این است که این روند ادامه پیدا کند و رشد دستگاه‌های پریمیوم از رشد کلی بازار گوشی های هوشمند پیشی بگیرد.

شما گوشی بالای ۶۰۰ دلار دارید؟ برنامه‌ای برای خرید آن در آینده خواهید داشت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *