قابلیت‌های محبوب واتس‌اپ در راه نسخه وب و دسکتاپ

پاورتل/ کاربران واتساپ با استفاده از گوشی هوشمند خود می‌توانند با دوستان یا اعضای خانواده خود تماس بگیرند و حالا به نظر می‌رسد این ویژگی به نسخه وب و دسکتاپ این پیام‌رسان نیز اضافه خواهد شد.

طبق گزارشی جدید، واتساپ در حال توسعه قابلیتی برای امکان برقراری تماس صوتی و تصویری غیر از اپ موبایل است. بر اساس اسکرین شات منتشر شده، کاربر در هنگام دریافت تماس با یک پاپ آپ مواجه می‌شود که می‌تواند آن را پاسخ دهد یا رد کند.

در حال حاضر مشخص نشده که قابلیت تماس ویدیویی مانند گوشی‌های هوشمند یک پیش نمایش در اختیار کاربران قرار می‌دهد یا خیر. در پاپ آپ مربوط به تماس کاربران می‌توانند آن را بی‌صدا کرده یا اینکه از تماس صوتی به تصویری تغییر دهند.

گفته می‌شود نسخه وب و دسکتاپ واتساپ از قابلیت تماس صوتی و تصویری گروهی نیز پشتیبانی می‌کنند، با این حال مانند نسخه موبایل شاهد حضور حداکثر ۸ نفر در آن‌ها خواهیم بود.

پشتیبانی از تماس‌ها در واتساپ وب و دسکتاپ آن را یک قدم به سمت مستقل شدن از موبایل نزدیکتر می‌کند. در حالی که کاربران برای استفاده از این نسخه‌ها باید گوشی خود را به اینترنت متصل کنند، این پیام‌رسان می‌خواهد با پشتیبانی از دستگاه‌های متصل، نیاز به چنین کاری را از بین ببرد.

این پیام‌رسان به دنبال پشتیبانی از یک حساب در چندین دستگاه است و می‌توان بدون وابستگی به گوشی، از یک اکانت در محصولات مختلف استفاده کرد، البته در حال حاضر تاریخ انتشار چنین قابلیتی مشخص نشده است.

با انتشار این ویژگی‌ها، کاربران می‌توانند مانند اسکایپ و زوم بدون نیاز به گوشی هوشمند خود و از طریق دسکتاپ با دیگران ارتباط صوتی و تصویری برقرار کنند. در حالی که تاریخ ارائه هیچ‌کدام از قابلیت‌ها مشخص نشده، گزارش اخیر به پشتیبانی نسخه وب و دسکتاپ از تماس‌ها در آینده نزدیک اشاره کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *