قابلیت جالب و بسیار کاربردی پیام‌رسان پیش‌فرض اندروید لو رفت

سیستم ارتباط ماهواره‌ای گوگل مسیجز احتمالاً امکان ارسال پیام به تمام مخاطبان و شماره‌های اضطراری را فراهم می‌کند.

گوگل پیش‌تر گفته بود ویژگی ارسال و دریافت پیام ازطریق ارتباط ماهواره‌ای را به اندروید ۱۵ اضافه می‌کند. این ویژگی احتمالاً یکی از بخش‌های مهم جدیدترین نسخه‌ی نرم‌افزار Google Messages خواهد بود.

به‌نوشته‌ی ۹to5Google،‌ قابلیت پیام‌رسانی ماهواره‌ای گوگل به کاربران امکان می‌دهد تا اطلاعاتی همچون موقعیت مکانی خود و پیام‌هایی که به اورژانس ارسال کرده‌اند، برای مخاطبان اضطراری بفرستند.

اندروید ۱۵ سیستم دریافت اعلان «اتصال خودکار به ماهواره» را ایجاد کرده است که نحوه‌ی ارسال و دریافت پیام‌ها را بدون دسترسی به شبکه‌ی تلفن‌همراه یا وای‌فای نشان می‌دهد. میا‌ن‌بری برای بازکردن پیام‌ها و آیکون ماهواره در نوار وضعیت نیز وجود خواهد داشت.
 
باتوجه‌به توضیحات ذکرشده در نسخه‌ی بتای گوگل مسیجز‌، برای استفاده از ارتباط ماهواره‌ای و ارسال و دریافت پیام باید در محیط بیرون قرار گرفت؛ به‌طوری‌که آسمان مشهود باشد.

ارسال و دریافت پیام با قابلیت پیام‌رسانی ماهواره‌ای گوگل ممکن است مدت‌زمان بیشتری طول بکشد و امکان ارسال عکس و ویدئو وجود ندارد. کاربران می‌توانند با استفاده از قابلیت پیام‌رسانی ماهواره‌ای با تمام مخاطبان، ازجمله شماره‌های اضطراری ارتباط بگیرند.

گارمین، شرکت فعال درزمینه‌ی سرویس‌های ماهواره‌ای، نیز در حال ایجاد قابلیت پیام‌رسانی دوطرفه است و برای ایجاد ارتباط ماهواره‌ای با گوگل همکاری می‌کند.

اپل پیش‌تر امکان برقراری ارتباط ماهواره‌ای را ایجاد کرده بود. کاربران گوشی آیفون می‌توانند به‌کمک سیستم ارتباط ماهواره‌ای ازطریق سرویس Find My به امدادگران جاده‌ای و اورژانس متصل شوند و موقعیت مکانی خود را با آن‌ها به‌اشتراک بگذارند؛ اما امکان ارسال پیام به مخاطبان وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *