قابلیت جدید گوگل شما را از تحمل آهنگ انتظار راحت می‌کند!

فارنت/ برای بسیاری از ما تماس با سرویس‌دهنده تلفن همراه، مطب دکتر، فروشگاه‌های آنلاین و تمام سرویس‌ها و مکا‌ن‌هایی که باید دقایق طولانی منتظر وصل شدن به اپراتور بمانیم کار سختی‌ است؛ به ویژه این روزها که بسیاری از کارها به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا باید از راه دور انجام شود و این خطوط از همیشه شلوغ‌تر است. گوگل اما با راه حل جدید خود و با معرفی قابلیت Hold for me می‌خواهد تحمل آهنگ اعصاب‌خردکن انتظار در تماس‌های تلفنی را برای ما راحت‌تر کند.

قابلیت Hold for me
ویژپگی جدید اندروید که با نام Hold For Me شناخته می‌شود و فعلا تنها در گوگل پیکسل ۵ و پیکسل ۴A 5G در دسترس است به شما اجازه ‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد در زمان انتظار به کارهای دیگر خود برسید و به محض این که صدای انسان از آن ‌طرف خط شنیده شود مطلع خواهید شد. ظاهرا این قابلیت توان شناسایی صداهای از پیش ضبط شده را نیز دارد.

این ویژگی پس از شنیدن صدای انسان با ویبره، ارسال نوتیفیکیشن و ایجاد صدا به شما اطلاع می‌دهد. همچنین اگر کنجکاو هستید که چه چیزی در آن طرف خط گفته و یا پخش می‌شود گوگل این اطلاعات را نیز روی صفحه نمایش می‌دهد.

قابلیت Hold for me فعلا تنها در ایالات متحده فعال شده و کاربران می‌توانند با رفتن به بخش تنظیمات گوگل این گزینه را فعال کنند. گوگل در تلاش است تا با استفاده از برنامه گوگل در اندروید و مخصوصا گوشی‌های سری پیکسل قابلیت‌های بیشتر و جذاب‌تری را برای رضایت کاربران اضافه کند.

چندی پیش نیز قبلیت Call Screening به گوشی‌های پیکسل اضافه شد که به کاربران اجازه می‌داد در صورت دریافت تماسی ناشناس بدون نیاز پاسخ دادن با صدایی ضبط شده اطلاعات تماس‌گیرنده را بپرسید.

قابلیت جدید اندروید فعلا فقط برای دو گوشی تازه معرفی شده گوگل یعنی گوگل پیکسل ۵ و پیکسل ۴A 5G تایید شده و زمان عرضه جهانی آن برای تمام گوشی‌ها مشخص نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *