مایکروسافت آپدیت حذف کننده برنامه Adobe Flash را عرضه کرد

پاورتل/ مایکروسافت به تازگی یک آپدیت اختیاری عرضه کرده است که Adobe Flash را از ویندوز ۱۰ حذف و زمینه را برای حذف دائمی این برنامه در سال ۲۰۲۱ هموار می‌کند. با این حال، همانگونه که Bleeping Computer اشاره کرده است، این آپدیت تنها نسخه Flash وابسته به ویندوز ۱۰ را حذف می‌کند، نه هر نسخه مستقلی که خودتان نصب کرده‌اید. همچنین این برنامه از Microsoft Edge یا دیگر مرورگر‌ها حذف نمی‌شود.

پشتیبانی از Flash ویندوز ۱۰ به طور رسمی در اواخر امسال به پایان می‌رسد و آپدیت‌های بیشتری برای اینترنت اکسپلورر ۱۱ و legacy (نسخه غیر کروم) مایکروسافت Edge تا ماه دسامبر وجود نخواهد داشت. شرکت مایکروسافت خاطر نشان کرد: «ما این آپدیت را قبل از اتمام پشتیبانی عرضه می‌کنیم تا به مخاطبان کمک کنیم آن را امتحان کنند و محیط پیرامونشان را نسبت به تاثیراتی که ممکن است حذف Adobe Flash Player داشته باشد، بسنجند».

حذف کامل Adobe Flash از ویندوز ۱۰ تا سال ۲۰۲۱
ماه گذشته، شرکت مایکروسافت یک زمان بندی برای پایان Flash ارائه کرد، و گفت ابزار حذف Flash در به روز رسانی ویندوز تا اوایل سال ۲۰۲۱، یک آپدیت اختیاری خواهد بود. پس از گذشت چند ماه، تبدیل به یک آپدیت پیشنهادی می‌شود و در تابستان سال ۲۰۲۱، بستر‌های توسعه دهنده مربوط به Flash، سیاست‌های گروهی و رابط‌های کاربری از Legacy Edge و ۱E11 حذف خواهد شد.

این امر از طریق آپدیت‌های مضاعف در چند نسخه ویندوز، شامل ویندوز ۱۰ و ۸.۱ انجام می‌شود. گوگل نیز به پشتیبانی از Flash در کروم پایان می‌دهد و سال گذشته گفته بود که این برنامه در دسامبر سال ۲۰۲۰ از بین خواهد رفت. علاوه بر این، خود برنامه Adobe هم توسعه Flash را در سال ۲۰۲۰ به اتمام می‌رساند، و به زودی اطلاع رسانی خواهد کرد که چگونه این برنامه را حذف کنید.

با این حال، انتظار می‌رود این اتفاق واقعا رخ ندهد، چرا که بسیاری از مرورگر‌ها به نحوی پشتیبانی از Flash را متوقف کرده‌اند، و این امر نباید بیش از حد روی کاربران تاثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *