مایکروسافت تیمز امکان حضور ۱۰۰۰ نفر در جلسات را ممکن می‌کند

پاورتل/ شیوع ویروس کرونا باعث افزایش استفاده از مایکروسافت تیمز شده و تعداد کاربران فعال روزانه آن به ۱۱۵ میلیون نفر رسیده است. مایکروسافت برای رقابت با سرویس‌های رقیب، ویژگی‌های جدیدی را به آن اضافه می‌کند.

مایکروسافت چندین ماه پیش تعداد افراد حاضر در جلسات تیمز را به ۳۰۰ نفر افزایش داد و حالا در حال کار روی افزایش این میزان به ۱۰۰۰ نفر است. طبق نقشه راه این کمپانی، چنین قابلیتی هم اکنون در حال توسعه است و اواخر ماه جاری میلادی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

مایکروسافت علاوه بر افزایش تعداد مشارکت‌کنندگان، ویژگی‌های زیر را نیز ۱۲ دی به سرویس خود اضافه می‌کند:

حداکثر ۲۰ هزار شرکت‌کننده در هر رویداد
حداکثر ۵۰ رویداد همزمان در هر تیم
حداکثر ۱۶ ساعت پخش همگانی
در حالی که انتظار می‌رود افزایش تعداد مشارکت‌کنندگان در اختیار تمام کاربران مایکروسافت تیمز قرار بگیرد، به صورت رایگان نمی‌توان به سایر ویژگی‌ها دست پیدا کرد و بخشی از افزونه «ارتباطات پیشرفته مایکروسافت» برای تیمز محسوب می‌شوند که هزینه ماهانه‌ای برابر ۱۲ دلار از کاربران طلب می‌کند.

مایکروسافت تا به امروز قابلیت‌های جدیدی به سرویس خود اضافه کرده که برای مثال می‌توان به گفتگوها در یک پنجره احتصاصی و پشتیبانی رسمی از تصاویر پس زمینه سفارشی اشاره کرد. اخیرا این کمپانی فهرستی از تغییرات تیمز در ماه اکتبر نیز منتشر کرده که شامل مواردی مانند رونویسی زنده و اصلاح صفحه تنظیمات نوتیفیکیشن‌ها می‌شود. این سرویس همچنین در اختیار دستگاه‌های مبتنی بر ARM مانند سرفیس پرو ایکس نیز قرار گرفته است.

با شیوع کرونا بسیاری از کارکنان دورکار شدند و جلسات به صورت آنلاین برگزار می‌شوند که همین موضوع محبوبیت سرویس‌هایی مانند مایکروسافت تیمز و Zoom را افزایش داده است. در این میان باید به گوگل میت نیز اشاره کرد که با ویژگی‌های مختلف مانند قابلیت حذف نویز در سیستم عامل‌ اندروید و iOS سعی در افزایش تعداد کاربران خود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *