نتیجه غیرمنتظره مقایسه دوام باتری دو پرچمدار مطرح و صاحب‌نام دنیای موبایل

تاکنون نتایج آزمایش‌های مختلفی بر روی گوشی‌های آیفون ۱۵ اپل منتشر شده است. این بار نوبت به تست دوام باتری آیفون ۱۵ پرو مکس و مقایسه آن با گلکسی S23 الترا با استفاده از بازوی رباتیک رسیده است، پیشنهاد می‌کنیم خودتان این ویدئو جالب را ببینید.

بد نیست همین ابتدا اشاره کنیم گلکسی S23 الترا یک گوشی ۶.۸ اینچی با باتری ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت و چیپست ۵ نانومتری است. در طرف مقابل آیفون ۱۵ پرو مکس دارای صفحه نمایش ۶.۷ اینچی، باتری ۴۴۴۱ میلی آمپر ساعت و چیپست ۳ نانومتری است.

مقایسه دوام باتری iPhone 15 Pro Max با Galaxy S23 Ultra 
یوتیوبر PhoneBuff آزمایش دوام باتری iPhone 15 Pro Max را با تست تماس یک ساعته آغاز می‌کند. جالب اینکه با وجود سپری شدن ۶۰ دقیقه، درصد شارژ باتری آیفون ۱۵ پرو مکس ۱۰۰ درصد باقی می‌ماند اما در گلکسی اس ۲۳ الترا به ۹۷ درصد می‌رسد. این موضوع در ظاهر نشان می‌دهد درصد شارژ باتری آیفون دقیق نیست.

در تست بعدی شاهد مقایسه دو گوشی به مدت ۱ ساعت در ارسال و دریافت SMS هستیم که شارژ آیفون با ۶ درصد کاهش به ۹۴ درصد می‌رسد اما گوشی گلکسی ۹۵ درصد شارژ دارد. لازم به ذکر است در این آزمایش‌ها شدت روشنایی نمایشگر هر دو گوشی پس از اندازه گیری بر روی ۲۰۰ نیت ثابت می‌شود.

جالب اینکه پس از یک ساعت تست وب گردی، شارژ باتری هر دو گوشی دقیقاً به ۷۹ درصد می‌رسد. در کار با اینستاگرام هم درصد شارژ باتری هر دو گوشی به میزان مساوی کاهش می‌یابد. اما هنگامی که به تست بلا استفادگی یا آماده بکار می‌رسیم، شارژ گلکسی اس ۲۳ الترا ۳ درصد بیشتر است.

پیشنهاد می‌کنیم تست‌های بیشتر شامل گیمینگ، تماشای ویدئو و نظیر آنها را خودتان ببینید.

در نهایت آیفون ۱۵ پرو مکس با وجود ظرفت کمتر باتری، پس از خاموش شدن گلکسی هنوز ۶ درصد شارژ دارد و به نظر می‌رسد دوام باتری آیفون ۱۵ پرو مکس بهتر از گلکسی اس ۲۳ الترا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *