نقدها و نمرات بازی Serious Sam 4 منتشر شد

پاورتل/ ساعاتی پیش، نمرات جدیدترین ساخته‌ی استودیوی کروتیم (Croteam) یعنی Serious Sam 4 که دنباله‌ای برای سه‌گانه‌ی محبوب این مجموعه است منتشر شد که نشان از یک بازی متوسط دارد.

در ایام پیش‌رو و درست زمانی که دنیای بازی‌های ویدیویی به واسطه‌ی هیاهوی حاکم بر شروع نسل نهم در سکوت فرو رفته است، دو استودیوی دیوالور دیجیتال (Devolver Digital) و کروتیم (Croteam) تصمیم گرفتند تا جدیدترین ساخته‌ی خود یعنی Serious Sam 4 را منتشر کنند. این بازی اکشن ماجراجویی، از آن دست بازی‌هایی است که ‌طرفداران بی‌شماری در کشور ما دارد و بدون شک، این طرفداران پس از سال‌ها بی‌صبرانه منتظر انتشار بازی و تجربه‌ی این عنوان هستند.

علاوه براین، ساعاتی پیش اولین نقدها و نمرات این بازی در وبسایت متاکریتیک قرار گرفت که نشان از یک بازی متوسط دارند و این موضوع شاید برای طرفداران دو آتیشه‌ی این مجموعه چندان خوش نیاید. به‌هرترتیب با ما همراه باشید تا در ادامه نگاهی به آن‌ها بیندازیم.

GameSpew 9/10

با اینکه به شخصه هنوز عنوان Serious Sam: The First Encounter را می‌پسندم، اما به نظر من Serious Sam 4 بهترین بازی این مجموعه است. اکسیر اکشنی که در این بازی وجود دارد، بی‌نظیر و ستودنی است. گشت و گذار در محیط بازی در ساعات اولیه‌ی خود اندکی به مزاق من خوش نیامد، اما این بدین معنی نیست که بازی کسل کننده است. در واقع، پس از اینکه شورش آغاز شود، شاهد صحنه‌ها و گیم‌پلی اکشنی خواهید بود که تا به‌حال شاهدش نبودید. اگر بخواهم صادقانه بگویم، Serious Sam 4 اولین بازی است که حس کوچ به نسل بعدی را به من القا کرد. درنهایت اگر علاقه‌مند هستید تا انبوهی از بیگانگان را منفجر کنید و از صحنه‌های اکشن لذت ببرید، بازی درستی را پاورتل کرده‌اید.

Hardcore Gamer 8/10

اگر به دنبال یک بازی شوتر اول شخص سرگرم کننده هستید، از صمیم قلب و با اطمینان کامل Serious Sam 4 را پیشنهاد می‌کنم. هرچند ایرادات این بازی برای بازی سال شدن بیش‌از اندازه است، اما صد در صد ارزش تبدیل شدن به یک بازی بزرگ را دارد.

Wccftech 7.3/10

بازی Serious Sam 4، ما را به زمانی می‌برد که بازی‌های تیراندازی اول شخص ساده‌تر بوده و گیم‌پلی‌شان به اسلحه‌ها و مواد منفجره ختم می‌شد. از طرفی دیگر، ایراداتی در بازی وجود دارد که می‌توان بابتشان از کروتیم انتقاد کرد. علاوه براین، کمبود و سادگی بیش از اندازه‌ی گیم‌پلی بازی نشان از ضعف در این بخش دارند. درنهایت، می‌توانم Serious Sam 4 را بازی مناسب و حتی عالی‌ای برای تخیله بار روانی ناشی از فشارهای زندگی روزمره‌تان بنامم.

Everyeye.it 7/10

به‌شخصه تجربه‌ی این بازی را فعلاً توصیه نمی‌کنم؛ چرا که با یک گرافیک فنی منسوخ روبرو خواهید شد که ممکن است طعم شیرین این بازی نوستالژی را برایتان تلخ کند. احساس می‌کنم بهینه‌سازی بازی به خوبی صورت نگرفته و هنوز هم جای کار دارد. به طور خلاصه و از دیدگاه منصفانه، اگر این ایرادات فنی را فاکتور بگیریم، خرید Serious Sam 4 را می‌توانیم بازی‌ای بنامیم که حداقل نیمه لبخندی برروی لب‌های طرفداران قدیمی این مجموعه خواهد آورد.

Eurogamer Italy 7/10

بازی Serious Sam 4 هنوز هم یک تجربه سرگرم کننده را به ارمغان می‌آورد، اما ساختار فنی آن به‌راحتی نشان‌دهنده‌ی کمبود زمان برای بهینه‌سازی و صیقل دادنش را نشان می‌دهد.

IGN Spain 7/10

بازی Serious Sam 4 قطعاً نمی‌تواند تحولی در ژانر خود ایجاد کرده و یا شما را شگفت زده کند. در حقیقت، در این نسخه با یک بازی سرگرم کننده و با همان فرمول همیشگی و تکراری روبرو هستیم.

Windows Central 5/10

بازی Serious Sam 4 در جلب رضایت و القای روح نسخه‌های قدیمی به طرفداران پروپاقرصش اصلاً خوب عمل نمی‌کند. در واقع این بازی باعث شده تا این مجموعه یک قدم به عقب بازگردد. اگر بخواهم به جزییات اشاره کنم، این بازی در پوسته‌ای به ظاهر مدرن اما با باطن فنی فرسوده و منسوخش که مملو از اشکلات بصری و صوتی است قرار گرفته است.

 میانگین نمرات این بازی برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی با ۲۸ نقد : ۷۲
بازی Serious Sam 4، هم‌اکنون در دسترس کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی و سرویس گوگل استیدیا قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *