نگاه کامل به قطعات داخلی و ظاهر کنسول پلی استیشن 5 سونی

پاورتل/ شرکت ژاپنی سونی با پخش یک ویدیو هفت دقیقه‌ای، بهترین و کامل‌ترین تصویر دیده‌شده از کنسول پلی استیشن ۵ تا به امروز را ارائه داد تا همه حتی قطعات داخلی این دستگاه را نیز ببینند.
 
پلی استیشن ۵ تا به امروز برای همه‌ی رسانه‌ها یک دستگاه مرموز بود که هیچ‌کس نمی‌توانست اطلاع دقیقی از شکل معماری داخلی آن داشته باشد. ولی سونی با پخش یک ویدیو چند دقیقه‌ای که در آن با باز شدن کامل این کنسول نسل ۹ روبه‌رو هستیم، به خوبی نشان داد که پلی استیشن ۵ چگونه به نظر می‌رسد و مثلا از چه سیستمی برای خنک‌کنندگی بهره می‌برد. با تماشا ویدیو متوجه می‌شویم که بخش قابل توجهی از فرم دستگاه به این دلیل ظاهر فعلی را دارد که می‌خواهد حداکثر هوای ممکن را به بیرون بفرستد و کاملا از ایجاد صدا یا جمع شدن گرمای اضافه در داخل دستگاه، جلوگیری به عمل بیاورد.

همه‌ی افرادی که پلی استیشن ۵ سونی را بخرند، در جعبه‌ی این کنسول با پایه‌ی آن مواجه می‌شوند که در این ویدیو می‌فهمید چگونه کنسول را به حالت ایستاده و چگونه آن را به حالت خوابیده روی میز قرار می‌دهد. راستی با پخش این ویدیو فهمیدیم که دو سطح سفید قرارگرفته در دو طرف کنسول هم به‌سادگی می‌توانند توسط مخاطب از آن جدا شوند؛ موردی که ممکن است در آینده شخصی‌سازی ظاهری PS5 را تبدیل به کار هیجان‌انگیز و آسانی کند.

در بالای کنسول، فن اصلی آن قرار گرفته است که هوای گرم را از همه‌ی نقاط دستگاه به بیرون می‌کشد. همچنین سونی دو گردگیر را در پلی استیشن ۵ قرار داده است که عملا با بیرون دادن غبار، از پر شدن دستگاه با خاک جلوگیری می‌کنند. از همه‌ی این‌ها مهم‌تر نیز شاید دیدن اسلات M.2 پلی استیشن ۵ در این ویدیو باشد که حافظه‌ی SSD خریداری‌شده توسط مخاطب، در آن قرار می‌گیرد. خوش‌بختانه برای دسترسی به این درگاه نیاز به باز کردن دستگاه نیست و فقط با برداشتن پنل‌های سفید، می‌توانیم SSD خریداری‌شده توسط خود با استاندارد PCIe 4.0 را در کنسول قرار بدهیم؛ تا حافظه‌ی بیشتری برای نصب و اجرای بازی‌های ویدیویی داشته باشیم. البته همان‌گونه که مارک سرنی اعلام کرد، قبل از خریداری هر SSD برای PS5 باید به تایید شدن آن از همه نظر توسط سونی دقت داشته باشید.

رسانه‌ی ورج گزارش می‌دهد که باتوجه‌به این معماری داخلی، سونی کنسولی را ساخته است که به‌سادگی قابلیت باز و بسته شدن و تعمیر انواع‌واقسام قطعات را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد؛ موردی که قطعا یک نقطه‌ی قوت برای هر سخت‌افزار جدید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *