هارد دیسک 22 ترابایتی جدید سیگیت روانه بازار شد

سیگیت هارد دیسک ۲۲ ترابایتی جدید خود را برای تشنگان ظرفیت بالا روانه بازار کرد. جالب اینکه این هارد دیسک از نوع CMR یا معمولی است و خبری از فناوری کم سرعت SMR نیست. مشخصات و قیمت هارد دیسک IronWolf Pro 22 TB سیگیت  را در پاورتل ببینید.

عرضه هارد دیسک ۲۲ ترابایتی جدید سیگیت
هارد دیسک جدید سیگیت از سری IronWolf Pro این کمپانی است و بازار تجهیزات ذخیره سازی تحت شبکه و تولیدکنندگان حرفه ای محتوا را هدف می‌گیرد. به گفته سیگیت آغاز فروش این هارد دیسک جدید با نزدیک‌تر شدن به عرضه هارد دیسک‌های ۲۲ ترابایتی Exos X22 هم زمان شده است.

بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی سیگیت، هارد دیسک ۲۲ ترابایتی جدید این کمپانی با شناسه محصول ST22000NT001، دارای ۱۰ پلاتر و ۲۰ هد خواندن-نوشتن است که از تکنیک CMR مرسوم در هارد دیسک‌های معمولی بهره می‌گیرند.

این هارد دیسک در فرم فاکتور ۳.۵ اینچی ساخته شده است و از رابط SATA با پهنای باند ۶ گیگابیت در ثانیه بهره می‌گیرد. مدل ۲۲ ترابایتی IronWolf Pro از ۵۱۲ مگابایت حافظه کش برخوردار بوده و با داشتن سرعت چرخش ۷۲۰۰ دور در دقیقه، نویز آن در حال بلا استفاده ۲۰dBA و در استفاده معمول ۲۶dbA اعلام شده است. با این حال نویز آن در استفاده سنگین به ۳۰ تا ۳۴dbA هم می‌رسد.

به نقل از AnandTech قیمت هارد دیسک ۲۲ ترابایتی IronWolf Pro سیگیت ۶۰۰ دلار اعلام شده است اما هم اکنون با قیمت ۴۰۰ دلار به فروش می‌رسد. بد نیست اشاره کنیم قیمت هارد دیسک ۲۲ ترابایتی معادل وسترن دیجیتال هم ۶۰۰ دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *