هزینه تعمیر آیفون 12 چقدر است؟

پاورتل/ تعمیر آیفون توسط اپل هرگز امر کم هزینه ای نیست و همین امر برای سری آیفون ۱۲ نیز ادامه خواهد داشت. مشخص شده است که هزینه تعمیر آیفون ۱۲ بیشتر از آیفون ۱۱ است. این در مدل پایه می تواند به دلیل ارتقا نمایشگر به پنل OLED باشد.

وب سایت رسمی پشتیبانی اپل هزینه جایگزینی صفحه نمایش آیفون ۱۲ را لیست کرده است و قیمت آن از ۲۷۹ دلار(حدود ۸.۶ میلیون تومان) شروع می شود. در واقع، هزینه تعویض صفحه نمایش برای آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو شما را ۲۷۹ دلار باز می گرداند. این به احتمال زیاد به این دلیل است که هر دو گوشی دارای یک صفحه نمایش ۶.۱ اینچی Super Retina XDR یکسان هستند. با این حال، اگر برنامه Apple Care Plus دارید، جایگزینی صفحه نمایش تنها ۲۹ دلار شما را عقب می اندازد.

توجه: به خاطر داشته باشید که اینها هزینه های تعویض صفحه برای دستگاه های گارانتی نشده است.

علاوه بر این، این شرکت همچنین مبلغی را که برای جبران “سایر خسارات” پرداخت خواهد کرد، اعلام کرد. برای آیفون ۱۲ بدون ضمانت، باید ۴۴۹ دلار(حدود ۱۳.۹ میلیون تومان) هزینه کنید ، در حالی که هزینه آیفون ۱۲ پرو تا ۵۴۹ دلار(حدود ۱۷ میلیون تومان) است.

همچنین لازم به ذکر است که اپل از شیشه های سرامیکی در سری آیفون ۱۲ استفاده کرده است که ادعا می شود در مقایسه با محلول استفاده شده برای سری آیفون ۱۱ حداقل چهار برابر قویتر است. با این حال، در واقع هزینه ای برای آیفون ۱۲ پرو افزایش پیدا نکرده است. این بدان معنی است که اپل احتمالاً در اینجا حاشیه سود را متحمل خواهد شد، اما برای آیفون های ساده، هزینه های تعمیر یک سطح بالاتر را لمس کرده است که فقط با هر نسل جدید افزایش می یابد.

قابل ذکر است، اپل مبلغ یکسانی را برای تعویض صفحه نمایش در آیفون ۱۱ پرو نیز دریافت کرد. با این حال، وقتی نوبت به آیفون ۱۲ ساده می رسد، اپل قیمت را با اختلاف زیاد ۸۰ دلار افزایش داده است، زیرا جایگزینی صفحه نمایش آیفون ۱۱ “فقط” ۱۹۹ دلار(حدود ۶.۲ میلیون تومان) از حساب بانکی شما می سوزاند. اپل هزینه تعویض صفحه نمایش برای آیفون ۱۲ مینی و آیفون ۱۲ پرو مکس را اعلام نکرده است، با این وجود کاملاً احتمال دارد که اپل آن را نزدیک به تاریخ پیش خرید یا فروش اعلام کند.

نظر شما درباره این هزینه ها چیست؟ فکر می کنید مناسب باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *