هشدار مایکروسافت به گیمرها: مراقب مأموران روسیه باشید

اگر گیمر هستید و فکر می‌کنید برخی افراد زیادی در چت‌ها و انجمن‌ها درباره روسیه صحبت می‌کنند، بهتر است مراقب باشید؛ چون می‌تواند یک مأمور روس باشد. مایکروسافت می‌گوید مأموران امنیتی روسیه گیمرها هدف گرفته‌اند و از بسترهای مورد استفاده آنها برای انتشار اطلاعات غلط استفاده می‌کنند. جزئیات جالب را در پاورتل بخوانید.

حضور ماموران امنیتی روسیه در بین گیمرها
به نقل از TechSpot رئیس کمپانی مایکروسافت، برد اسمیت اخیراً در نشستی اعلام کرده متخصص‌های امنیتی مایکروسافت موفق به شناسایی ماموران امنیتی روسیه در بین گیمرها شده‌اند. این ماموران کرملین تلاش می‌کنند اطلاعات نادرست و گمراه کننده را در بین گیمرها منتشر کنند.

به گفته مایکروسافت بخشی از این ماموران روس عضو گروه جنایتکار واگنر هستند و در تلاش هستند تا به شایعات و اطلاعات نادرست دامن بزنند. کانال دیسکورد و ماینکرافت از جمله اهداف مأموران امنیتی روسیه عنوان شده است. گروه واگنر یک سازمان نظامی تحت کنترل یکی از نزدیکان پوتین است و نقش مستقیمی در اقدامات جنایتکارانه در خلال تجاوز نظامی به اوکراین دارد.

به گفته رئیس مایکروسافت این گروه تبهکار می‌کوشد در بین گیمرها اطلاعات غلط یا به نفع روسیه منتشر کند، از همین رو خواستار توجه دولت‌ها به این مسئله شده است.

هشدار صریح رئیس مایکروسافت در خصوص حضور نیروهای امنیتی روس در بین گیمرها با ماجرای افشای اسناد کاملاً محرمانه پنتاگون بر روی یک سرور Minecraft Discord  هم زمان شده است. این اسناد با حمایت‌های آمریکا از اوکراین و همچنین عملیات‌های واگنر در آفریقا مرتبط هستند. در عین حال اسناد طبقه بندی شده‌ای مرتبط با اسرائیل، امارات متحده عربی و کره جنوبی افشا شده است. البته دولت آمریکا می‌گوید برخی از این اسناد پیش از افشا به طور عامدانه با اطلاعات غلط (احتمالاً توسط روسیه) دست‌کاری شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *