هواوی تراشه های Kirin را از گوشی‌هایش کنار می‌گذارد

پاورتل/ با تشدید تحریم‌های آمریکا، هواوی پس از عرضه گوشی‌های سری میت ۴۰ خود تراشه های Kirin را از گوشی‌هایش کنار می‌گذارد تراشه های کایرین از فناوری شرکت TSMC استفاده می‌کنند.

هواوی در حال حاضر مثل گربه‌ای است که روی دیوار راه می‌رود. این شرکت در حالی که با مشکل بزرگ تحریم آمریکا و ناتوانی در استفاده از فناوری‌های شرکت TSMC برای تولید تراشه های Kirin مواجه شده، اما خودش را آماده‌ی رونمایی از گوشی‌های پرچمدار سری میت ۴۰ می‌کند. فراتر از این، این شرکت حتی گفته است که پنجم سپتامبر در نمایشگاه IFA برلین از تراشه Kirin 1000 برای گوشی‌هایش رونمایی خواهد کرد.

بر اساس گزارش‌ها، یو چنگ دونگ، مدیر بخش تجارت مصرف کنندگان هواوی به مطبوعات چینی گفته است که تراشه های کایرین از ۱۵ سپتامبر به بعد دیگر نمی‌توانند تولید شوند. این شرکت برای نیمه‌ی نخست سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۰۵ میلیون نسخه گوشی هوشمند فروخته است. وی همچنین افزوده است که اگر دست انداز ایالات متحده که پیش روی هواوی قرار گرفته وجود نداشت، این شرکت به راحتی می‌توانست از سد سامسونگ عبور کند و برای نیمه‌ی نخست امسال سودآوری ۲۲۵.۸ میلیارد یوانی را به ارمغان بیاورد. حالا به این مشکلات باید اطاعت فرمان شرکت TSMC حتی زودتر از زمان موعود نسبت به تحریم هواوی را هم اضافه کرد.

خداحافظی گوشی‌های هواوی با تراشه های Kirin
با این حال، این مقام مسئول به عنوان یک نشانه‌ی التیام بخش عنوان کرده است که هواوی گوشی‌های سری Mate 40 را در ماه سپتامبر با تراشه های Kirin عرضه خواهد کرد. گفته می‌شود نام این تراشه کایرین ۱۰۰۰ است و پنجم سپتامبر در برلین رونمایی خواهد شد.

گزارش‌های پیشین نشان می‌دهد غول گوشی‌ساز چینی علیرغم تحریم، در انبارهای خود مقدار تراشه‌های مورد نیاز برای استفاده در گوشی‌های جدید سری میت را دارد. حتی گفته می‌شود بیش از ۱۵ میلیون تراشه در انبارهای این شرکت موجود است که مقداری فراتر از نیاز گوشی‌های پرچمدار این خانواده است و هواوی می‌تواند از آن برای دیگر محصولات خود نیز بهره بگیرد.

چه انتظاری از تراشه Kirin 1000 داریم؟
تراشه جدید کایرین ۱۰۰۰ هواوی مبتنی بر فناوری ۵ نانومتری شرکت تایوانی TSMC به تولید رسیده است و گفته می‌شود پیشرفت چشمگیری در هسته‌های قدرتمند آن شکل گرفته است. شاید این تراشه از هسته‌های جدید A-78 شرکت ARM استفاده کند. این هسته‌ها به مراتب پیشرفته‌تر از هسته‌های A-76 در تراشه کایرین ۹۹۰ ۵ جی هستند و چیزی در حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد عملکرد بهتری را ارائه می‌کنند. ما همچنین انتظار داریم پردازشگر گرافیکی Mali G-76 که در کایرین ۹۹۰ ۵ جی استفاده شده بود نیز در این تراشه جدید به‌روز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *