واتس‌اپ روی بازطراحی بزرگی برای رابط کاربری اپلیکیشن خود کار می‌کند

واتس‌اپ اندروید پس از عرضه نوار مسیریابی در پایین اپلیکیشن، حالا مشغول کار روی تغییرات بیشتری در رابط کاربری خود است. این پیام‌رسان می‌خواهد زبان طراحی Material Design 3 را به‌کار بگیرد و فیلترهایی را درزمینه شیوه نمایش چت‌ها ارائه کند.

به‌ گزارش WABetaInfo، در رابط کاربری جدید واتس‌اپ شاهد عرضه چهار فیلتر جدید هستیم که به بالای اپلیکیشن اضافه می‌شوند. این فیلترها عبارتند از: All یا همه، Unread یا خوانده‌نشده، Personal یا شخصی و Business یا کاری.

فیلتر All همه چت‌ها را نشان می‌دهد تا بتوانید به تمامی گفت‌وگوهای خود دسترسی داشته باشید. با فیلتر Unread می‌توانید صرفاً پیام‌هایی را ببینید که دریافت کرده اما هنوز آن‌ها را نخوانده‌اید. فیلتر Personal و Business هم به‌ترتیب چت‌های مربوط به اکانت‌های شخصی و کاری را به شما نشان می‌دهند.

واتس‌اپ طراحی نوار بالایی اپلیکیشن را هم تغییر داده است تا در سمت راست عکس پروفایل خود به منوی این برنامه دسترسی داشته باشید. رنگ پس‌زمینه این ناحیه و نوار استاتوس بالای صفحه هم از سبز به سفید تغییر پیدا کرده است. البته این رنگ در حالت دارک مود مشکی است. برهمین‌اساس، رنگ لوگوی WhatsApp از سفید به سبز تبدیل شده است.

در این طراحی جدید، لوگوی واتس‌اپ و عنوان چت‌ها برجسته‌تر به‌نظر می‌رسند. بااین‌حال، منبع گزارش اعلام کرده است که اجزای رابط کاربری جدید واتس‌اپ ممکن است در آینده تغییر کند و به همین شکلی که امروز در این تصویر دیده می‌شود، به نسخه نهایی منتقل نشود.

ظاهراً نخستین‌بار در ماه ژوئن کار تغییرات رابط کاربری واتس‌اپ مشاهده شد. WABetaInfo می‌گوید این رابط جدید ابتدا در نسخه بتای ۲.۲۳.۱۳.۱۶ واتس‌اپ اندروید رؤیت شد. حالا پس از حدود دو ماه، توسعه این تغییرات همچنان ادامه دارد و می‌توان در نسخه بتای ۲.۲۳.۱۸.۱۸ شواهد مربوط به تغییرات آن را مشاهده کرد.

انتظار می‌رود که بازطراحی مشابهی برای رابط کاربری واتس‌اپ در iOS هم در دست اجرا باشد. بااین‌حال، مشخص نیست که این تغییرات چگونه به نسخه پایدار این اپلیکیشن راه پیدا می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *