پلی‌استیشن 3 به‌روز شد

پاورتل/ شاید این خبر کمی عجیب باشد، اما ظاهرا برای کنسول پلی‌استیشن ۳ به‌روزرسانی منتشر شده است. این طور که به نظر می‌رسد، این به‌روزرسان ارتباطی با درایو بلوری این کنسول دارد و برای بلوری‌های فیلم‌های جدید به‌روزرسانی شده است.

سال ۲۰۲۰ است و ۱۴ سال از عرضه‌ی پلی‌استیشن ۳، کنسول نسل هفتمی سونی گذشته است. یکی از ویژگی‌های انقلابی این کنسول در آن زمان، داشتن یک درایو پخش بلوری بود که ارزش کنسول را بسیار بالا می‌برد. این کنسول ۶۰۰ دلار قیمت داشت، اما این در حالی است که اکثر پخش‌کننده‌های بلوری در آن زمان، قیمتی بیشتر یا نزدیک به ۶۰۰ دلار داشتند. البته دیگر الان درایو‌های بلوری به بخشی عادی از کنسول‌ها تبدیل شده‌اند و همچنین محبوب شدن محتوای دیجیتال، از کاربرد آن‌ها هم کاسته است.

اما با این حال اگر از کسانی هستید که هنوز برروی پلی‌استیشن ۳ خود بلوری تماشا می‌کنید، شاید بهتر باشد که به‌روزرسان جدید این سیستم را دریافت کنید. به‌روزرسان ۴٫۸۷ این کنسول، به گفته‌ی سونی عملکرد سیستم را بهبود می‌بخشد، اما ظاهرا یک مورد دیگر هم وجود دارد که سونی آن را ذکر نکرده است. به گفته‌ی RPCS3 که یکی از افرادی است که برروی شبیه‌سازهای مختلف برای پلی‌استیشن ۳ کار می‌کند، این به‌روزرسان کلیدهای بلوری کنسول را به‌روزرسانی می‌کند تا قادر به پخش فیلم‌های جدید هم برروی آن باشید.

پلی‌استیشن ۳ آخرین بار در ماه مارس امسال به‌روزرسانی شد، اما آن مورد فقط برای بهبود عملکرد کنسول بود. اگر به‌روزرسانی کلیدهای بلوری این کنسول حقیقت داشته باشد و شما بتوانید فیلم‌های بلوری جدید را برروی این کنسول تماشا کنید، باید گفت که پشتیبانی سونی از این کنسول ستودنی است. حتی اگر تعداد افرادی که از این ویژگی استفاده می‌کنند بسیار کم باشد.

پلی‌استیشن ۳ در سال ۲۰۰۶ عرضه شد و در ابتدا نتوانست آن طور که باید و شاید به محبوبیت دست پیدا کند و با قیمت بسیار بالاتر از رقیب خود یعنی اکس‌باکس ۳۶۰ و همچنین شرایط سخت توسعه‌ی بازی برای آن کنسول، کمی عقب افتاد. البته سونی با عرضه‌ی مدل‌های ارزان‌تر اسلیم و همچنین انحصاری‌های خوب، موفق شد تا خاطره‌ی بد ابتدایی پلی‌استیشن ۳ را به یک خاطره‌ی خوب تبدیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *