چند باور اشتباه درباره باتری موبایل

اقتصاد آنلاین/ نداشتن اطلاعات کافی درباره برخی از مسایل موجب می‌شود ضررهای مالی متعددی به ما وارد شود. باتری موبایل از مواردی است که باید اطلاعات صحیحی درباره آن داشته باشیم.
ریدرز دایجست نوشت؛ باتری موبایل‌های هوشمندف از حساسیت‌های بیشتری برخوردار هستند. برخی از حساسیت‌های ما در این‌باره اساس علمی ندارند، مانند این موضوع که گوشی در حال شارژ نباید کار کنیم. 

با دانستن چند نکته ساده می‌توانیم عمر باتری را چندین برابر کنیم و از آسیب‌های بیشتر به آن جلوگیری کنیم. در این صورت هزینه‌ کمتری را نیز متحمل می‌شویم.

۱. در شارژ بودن گوشی در شب
اگر در تمام شب موبایل شما در شارژ باشد مشکلی پیش نمی‌آید؛ زیرا تکنولوژی‌های جدید به این صورت هستند که از شارژ شدن باتری پس از کامل شارژ شدن آن جلوگیری می‌کنند.

۲. استفاده از سیم ‌کابل شارژ در مکان‌های عمومی
کابل‌های شارژی را که در رستوران‌، فروشگاه‌ و فرودگاه می‌بینید، اغلب از جنس اورجینال نیستند و براساس استاندارد نبودن ولتاژ برقی که به موبایل می‌رسانند به باتری موبایل صدمه می‌زنند.

۳. شارژ شدن ۱۰۰ درصد موبایل جدید، قبل از استفاده
باید بدانیم که وقتی موبایل از کارخانه خارج شده و روشن می‌شود دیگر نیازی به ۱۰۰ درصد شارژ شدن آن نیست و این موضوع اثری بر سلامت باتری در طولانی مدت ندارد.

۴. موبایل را شارژ نکنم تا وقتی به ۲ درصد برسد
بهتر است بدانید هر گاه که موبایل شما از بی شارژی خاموش شود احتمال این که دیگر باتری کار نکند بیشتر می‌شود. پس بهتر است قبل از اینکه به زیر ۱۰ درصد برسد به شارژ بزنید.

۵. برخی از اپلیکیشن را باتری را می‌خورند
بله، این موضوع درست است که برخی از نرم‌افزارهای موبایل شارژ باتری را می‌خورند. بهتر است در زمان‌هایی که این اپلیکیشن را نیاز ندارید آن را ببندید. همچنین در زمان‌هایی که گوشی شما شارژ کمی دارد و به آن احتیاج دارید نباید آن را خاموش کنید؛ زیرا روشن و خاموش کردن موبایل از باتری انرژی مضاعف می‌گیرد که اصلا به صرفه نیست. به جایش نور صفحه را کم کنید، داده‌های دستگاه را خاموش کنید و برنامه‌های اضافی را ببندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *