چگونه عبارت Mark as Read را به ایمیل‌های خود اضافه کنیم؟

کلیک/ در سرویس پست الکترونیک جی‌میل، قابلیتی با عنوان قابلیت Mark as Read وجود دارد که می‌توانید از آن برای ایمیل‌هایی که نیازی به خواندن آن‌ها ندارید اما نمی‌خواهید به عنوان ایمیل خوانده نشده برای شما نمایش داده شوند استفاده کنید.

در سرویس جی‌میل دو گزینه با عنوان archive و Reply وجود دارد که از آن‌ها برای آرشیو کردن ایمیل و پاسخ به ایمیل‌ها می‌توانید استفاده کنید. اما استفاده از قابلیت Mark as Read برای زمانی که شما نمی‌خواهید ایمیل را همان زمانی که آن را درافت می‌کنید بخوانید بسیار کاربردی است.

اگرچه دسترسی به این قابلیت در سیستم‌عامل ویندوز ساده و آسان است اما استفاده از آن در سیستم‌عامل اندروید کمی پیچیده است. برای استفاده از قابلیت Mark as Read در سیستم‌عامل اندروید ابتدا باید یک اپلیکیشن به نام AutoNotification را از فروشگاه اپلیکیشن Google Play دانلود و روی گوشی و یا دستگاه اندرویدی خود نصب کنید.

 وقتی برای اولین بار این اپلیکیشن را باز می‌کنید باید اجازه دسترسی آن به عکس‌ها ، فایل‌های صوتی و همچنین سایر فایل‌های روی دستگاه را بدهید. به همین منظور روی گزینه Allow کلیک کنید.

 بعد از تائید و ایجاد دسترسی روی صفحه یک پیم برای شما نمایش داده می‌شود. روی دکمه Back کلیک کنید تا این صفحه بسته شود.

 در صفحه باز شده روی گزینه Gmail Buttons کلیک کنید.

 یک صفحه دیگر برای شما باز می‌شود. روی گزینه Add Account کلیک کنید تا بتوانید حساب کاربری خود در گوگل را به آن اضافه کنید.

 با پاورتل این گزینه روی صفحه نمایش یک نوتیفیکیشن نمایش داده می‌شود. در این نوتیفیکیشن نحوه دسترسی اپلیکیشن به نوتیفیکیشن‌های جی‌میل نمایش داده شده است. روی گزینه OK کلیک کنید.

 با کلیک روی گزینه OK شما به صفحه مربوط به تنظیمات سیستم‌عامل اندروید هدایت می‌شوید. روی گزینه AutoNotification کلیک کنید.

 گزینه Allow Notfication Acess را فعال کنید.

 در صفحه بعدی اگر موافق دسترسی‌های اپلیکیشن به گوشی خود هستید روی گزینه Allow کلیک کنید.

 روی دکمه Back یا فلش برگشت به عقب کلیک کنید. دوباره روی گزینه add Account کلیک کنید.

 در صفحه باز شده روی گزینه OK کلیک کنید.

 اگر نمی‌خواهید پرداخت درون برنامه‌ای انجام دهید در صفحه باز شده روی گزینه Start Trial کلیک کنید. استفاده از این اپلیکیشن برای مدت زمان ۷ روز رایگان است.

 در صفحه بعدی تنظیمات امنیتی اپلیکیشن را تائید کنید. و روی گزینه Agree کلیک کنید.

 در نهایت روی حساب کاربری مورد نظر خود کلیک کنید. در واقع همان حساب کاربری را پاورتل کنید که می‌خواهید گزینه Read را به آن اضافه کنید.

 در هر کدام از باکس‌های نمایش داده شده روی گزینه Allow کلیک کنید.

 در صفحه بعدی نیز دوباره روی گزینه Allow  کلیک کنید.

 بعد از انجام این مراحل هشدارهای امنیتی گوگل برای شما نمایش داده می‌شود.

 به این ترتیب گزینه Read به نوتیفیکیشن‌های مربوط به جی‌میل شما اضافه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *