کاهش قیمت ایکس ‌باکس سری اس در ژاپن ارتباطی با پلی‌استیشن 5 ندارد

پاورتل/ بر اساس بیانیه‌ی اسپسنر، دلیل اصلی تبادلات مالی و تبدیل بوده است.

کنسول‌های نسل بعدی به زودی عرضه‌ خواهند شد. مایکروسافت در تاریخ ۲۰ آبان (۱۰ نوامبر) هر دو کنسول اکس‌باکس را در دسترس قرار خواهد داد در حالی که سونی کنسول نسل بعدی خود یعنی پلی‌استیشن ۵ را در تاریخ ۲۲ ابان (۱۲ نوامبر) و ۲۹ آبان (۱۹ نوامبر) در سرتاسر جهان عرضه می‌کند. یکی از مناطقی که مایکروسافت سهم کمتری از فروش کنسول دارد ژاپن است و مطمئناََ آن‌ها قصد دارند که بازاریابی ویژه‌ای را در این منطقه انجام دهند. مدتی پیش نیز یک تغییر قیمت برای این منطقه رخ داد که موجب تعجب بسیاری از بازی‌بازان شده است.

اگر اطلاع ندارید باید بگوییم که قیمت اکس‌باکس سری اس که دستگاه اصلی آن‌ها در چنین مناطقی به حساب می‌آید با کاهش قیمت مواجه شده و از ۳۲،۹۸۰ ین که قیمت‌گذاری اولیه بود به ۲۹،۹۸۰ ین کاهش داشته است. شایعه شده بود که این حرکت از سوی مایکروسافت در جواب به پیش‌خرید‌های پلی‌استیشن بوده است اما رئیس بخش اکس‌باکس، فیل اسپنسر (Phil Spencer)، در گفت و گویی با فامیتسو (Famitsu) اعلام کرد که این شایعه صحیح نیست. دلیل اصلی تغییرات صورت گرفته نرخ‌های تبادلات مالی و فهرست‌بندی پایه‌ی مشتریان در ژاپن بوده است.

مایکروسافت مدتی پیش اعلام کرد که تمای اکس‌باکس سری اکس و سری اس‌های در نظر گرفته برای منطقه‌ی ژاپن پیش‌خرید شده‌اند اما آن‌ها هیچ آمار و ارقامی اعلام نکردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *