گوگل امکان بررسی عمیق‌تر فایل‌های مشکوک را به کاربران می‌دهد

پاورتل/ گوگل از‌این‌پس علاوه‌بر نشانه‌گذاری یا مسدودسازی دانلود فایل‌های مشکوک، امکان بررسی عمیق‌تر آن‌‌ها را دراختیار کاربران قرار می‌دهد.
   
گوگل برای حفظ حریم خصوصی کاربران در مرورگر کروم، بخش امنیتی توانمندی طراحی کرده است که در سطوح مختلف می‌تواند از اطلاعات کاربر محافظت کند. اخیرا سازنده‌ی سیستم‌عامل  اندروید  ویژگی‌های بیشتری برای کسانی در نظر گرفته است که تنظیمات امنیتی را در بهترین سطح ممکن قرار می‌دهند.

اصولا در کروم فایل‌ها پیش از دانلود بررسی و موارد مشکوک به کاربران اطلاع داده می‌شود؛ حتی امکانی نیز وجود دارد که لینک دانلود مسدود شود و به‌نوعی گوگل کروم از امکان دانلود فایل مشکوک جلوگیری کند. قابلیت جدید که برنامه‌ی محافظت پیشرفته (Advanced Protection) نام دارد، برای کاربرانی تعریف شده است که سطح امنیتی را در بهترین حد ممکن قرار داده‌اند. درواقع، چنین کاربرانی به سرویس‌های گوگل اعلام می‌کنند که به‌احتمال فراوان با حمله‌ی سایبری مواجه می‌شوند یا اطلاعات ارزشمندی دارند که نباید دراختیار شخص دیگری قرار بگیرد.

به‌لطف ویژگی جدید، کاربر می‌تواند فایل‌ها را به برنامه‌ی محافظت پیشرفته ارسال کند تا دقیق‌تر بررسی و از سلامت آن‌ها مطمئن شود. در قابلیت جدید، از فناوری تشخیص بدافزار گوگل استفاده شده است که خطری برای کاربر به‌همراه ندارد.

مقام‌های گوگل توضیح می‌دهند اگر کاربری در حال دانلود فایلی است؛ اما از امن‌بودن آن شک دارد، قبل از اتمام دانلود، آن را به بخش امنیت‌ پیشرفته‌ی مرورگر کروم می‌تواند ارسال کند. پس از اتمام بارگذاری، سرویس گوگل بررسی عمیق فایل را شروع و هرگونه بدافزار موجود در آن را شناسایی می‌کند. چنین اقدامی به افزایش ضریب امنیتی کاربر کمک شایانی خواهد کرد.

برای استفاده از ویژگی جدید، کاربران به خرید دو کلید امنیتی فیزیکی نیاز دارند. گوگل در صفحه‌ی مخصوص به برنامه‌ی محافظت پیشرفته توضیح می‌دهد که استفاده از آن کاملا رایگان است؛ اما کاربران به خرید دو کلید امنیتی فیزیکی نیاز دارند که بسته به نوع درخواستی، قیمتشان تغییر خواهد کرد.

استفاده از چنین برنامه‌ای سبب می‌شود که امنیت حساب کاربری نیز تا حد درخورتوجهی افزایش یابد و اطلاعات مهم کاربر به‌دست هکرها قرار نگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *