۶ برنامه مخرب اندروید که باید همین الان از روی گوشی حذف کنید

پاورتل/ فروشگاه گوگل پلی استور اخیرا میزبان برنامه‌های خطرناک زیادی بوده است. به‌تازگی ۶ برنامه مخرب اندروید جدید شناسایی شده که باید فورا از روی دستگاه خود حذف کنید.

اگر شما از آن دست کاربران اندروید هستید که مدام برنامه‌ها و بازی‌های جدید را از پلی استور دریافت می‌کنید، بهتر است پیش از نصب این اپ‌ها، موارد امنیتی مرتبط با آن را بررسی کنید. اخیرا ۶ برنامه مخرب اندروید شناسایی شده که در فروشگاه پلی استور وجود داشتند.

متاسفانه برخی از بدافزار‎‌‌ها برای مدت زمان زیادی قابل شناسایی نخواهند بود. کاربران اگر تمامی موارد امنیتی پیش از نصب را نیز رعایت کرده باشند، باز هم ممکن است گرفتار چنین بدافزارهایی شوند. وجود چنین اپ‌هایی اخیرا در پلی استور به طرز چشمگیری افزایش یافته و کارشناسان امنیتی هر هفته ده‌ها برنامه مخرب اندروید در آن کشف می‌کنند.

جدیدترین لیست از برنامه‌های مخرب توسط Roxane Suau جمع آوری شده که شش عنوان را شامل می‌شود. این برنامه‌ها بدون داشتن نوآوری خاصی بیش از ۲۰۰ هزار باز نصب شده‌آند.

Convenient Scanner 2
Separate Doc Scanner
Safety AppLock
Push Message – Texting & SMS
Emoji Wallpaper
FingerTip GameBox

دو عنوان بالای این لیست، از آمار نصب بسیار بالاتری برخوردار هستند. اگر چه نمی‌توان به طور دقیق متوجه شد که چه تعداد از کاربران اندروید فریب این برنامه‌ها را خورده‌اند و چه نوع خسارت مالی به آن‌‌ها وارد شده است. اگر شما یکی از این عناوین را روی گوشی خود نصب دارید، لازم است در اسرع وقت آن را حذف کنید.

همچنین اگر از طریق این برنامه ها اشتراکی برای شما خریداری شده است، لازم است آن را لغو کنید. گفتنی است که چنین برنامه‌هایی از طریق حساب شما در سرویس‌های مختلف اشتراک می‌خرند و هزینه‌ی اشتراک آن بدون اطلاع شما از حسابتان کسر می‌شود.

گوگل در حال حاضر این ۶ برنامه مخرب اندروید را از پلی استور حذف کرده است. با وجود تکرار چنین اتفاقاتی در سال‌های اخیر، لازم است که گوگل مکانسیم بهتری برای جلوگیری از ورود بدافزارها به پلی استور طراحی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *