10 بازی سختی که بدون کد تقلب تمام نمی‌شدند – قسمت اول

پاورتل/ بازی‌های مدرن معمولا طوری طراحی می‌شوند که همه گیمرها بتوانند بدون دردسر تمام‌شان کنند. اما در بیست یا حتی سی سال پیش اکثر بازی‌سازان برایشان حتی مهم نبود که مخاطبشان بازی را تمام می‌کند یا نه.

اصلا بدشان می‌آمد که یک مرحله ساده و بدون پیچیدگی جلوی گیمرها بگذارند. همین موضوع باعث شد تا یک سری از بازی‌سازان حتی پایشان را فراتر از تصورات هم بگذارند و به جای طراحی مراحلی سخت، مرحله‌هایی بی‌منطق و غیرقابل رد کردن در بازی‌هایشان ایجاد کنند.

گیمرها هم که دیدند برای بازی‌هایی هزینه کرده‌اند که عملا نمی‌توانند تمامشان کنند، دست به دامن کدهای تقلب شدند تا یک وقت پول بی‌زبانشان حرام نشود. در این مطلب قصه همین گیمرها را روایت کردم و از ۱۰ ویدیو گیمی برایتان گفتم که بدون استفاده از کدهای تقلب تمام کردنشان ممکن نبود.

Teenage Mutant Ninja Turtles یکی از سخت‌ترین بازی‌های کنسول NES نینتندو بود و می‌توانست حسابی با مراحل پیچیده‌ای مثل Damn Dam روی اعصاب گیمرها برود. در مرحله Damn Dam شما باید از یک سری تونلی که در زیر آب واقع شده بودند، از بین صدها تله و مانع مختلف رد می‌شدید و چند بمب خطرناک را خنثی می‌کردید. اما مسئله اینجا بود که رد شدن از بین این موانع بدون صدمه دیدن، عملا امری غیر ممکن بود و حتی بهترین بازیکنان بازی هم نمی‌توانستند مرحله Damn Dam را بدون دغدغه تمام کنند. برای همین خیلی از آن‌ها ترجیح می‌دادند که به سراغ دیوایس‌هایی مثل گیم‌جینی بروند و با فعال کردن یک کد تقلب، تمام موانع و تله‌های این مرحله را از کار بیندازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *