دسترسی به اینستاگرام و یوتیوب فقط از مایکروسافت اج امکان‌پذیر می‌شود

پاورتل/ مایکروسافت بیش از هزار سایت را از مرورگر اینترنت اکسپلورر به مایکروسافت اج هدایت می‌کند.
   
چند سال پیش، مایکروسافت پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر را متوقف کرد؛ اما کاربران همچنان می‌توانستند از این مرورگر قدیمی استفاده کنند. به‌گزارش رسانه‌ی  ZDNet، به‌زودی دسترسی به وب‌سایت‌های مشخصی ازطریق اینترنت اکسپلورر متوقف می‌شود و بیش از هزار وب‌سایت ازجمله توییتر و یوتیوب و اینستاگرام به مرورگر اج هدایت می‌شوند.

احتمال می‌رود تغییر جدید در یک ماه آینده اتفاق بیفتد و پس از کلیک روی وب‌سایت‌ها در مرورگر اکسپلورر، آن‌ها در مرورگر اج باز ‌شوند. این ویژگی مدتی پیش و از نسخه‌ی ۸۴ مرورگر اج آزمایش شده است و احتمالا از نوامبر امسال و هم‌زمان با عرضه‌ی مرورگر اج ۸۷، تغییرات جدید اعمال می‌شود.

ناگفته نماند ۱،۱۵۶ سایت دستخوش تغییر اخیر درنظرگرفته‌شده‌ی مایکروسافت می‌شوند که در بین آن‌ها، نام سایت‌های پرطرفدار ESPN، توییتر، یوتیوب و اینستاگرام به‌چشم می‌خورد. کاربران پس از بازکردن وب‌سایت‌های مشخص‌شده در مرورگر اینترنت اکسپلورر، با پیامی مبنی‌بر هدایت به مرورگر اج مواجه می‌شوند و از آن‌ها خواسته می‌شود برای دسترسی راحت‌تر، اطلاعات مرورگر اینترنت اکسپلورر را به آن منتقل کنند.

چهار سال پیش، مایکروسافت پشتیبانی از نسخه‌های ۸ و ۹ و ۱۰ اینترنت اکسپلورر را متوقف کرد؛ بااین‌حال، تعدادی از کاربران با استفاده از آن‌ها از وب‌سایت‌های مدنظرشان بازدید می‌کردند. مایکروسافت با تغییرات اخیر برای بازکردن برخی سایت‌ها در مرورگر اج، کاربران را به استفاده از مرورگرهای جدید هدایت می‌کند.

چند ماه پیش، مایکروسافت مرورگر اج را مبتنی‌بر کرومیوم منتشر کرد. مرورگر جدید دیدگاه‌های مثبت زیادی دریافت کرده و زک بودن، سردبیر ارشد رسانه‌ windowscentral، نیز از ۵ امتیاز ۴/۵ را به آن داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *