طول عمر محصولات لوازم خانگی چقدر است؟

پاورتل/در هر خانواده‌ای، خرید لوازم خانگی و تهیه آن بسیار مهم و حیاتی است به شکلی که اگر بودجه‌بندی و هزینه‌های خانواده به شکلی صحیح صورت بگیرد امکان خرید این نوع لوازم فراهم می‌شود، اما از آن طرف عمر مفید لوازم خانگی و دانستن آن، می‌تواند یک معیار مهم تصمیم‌گیری برای خرید یا عدم خرید یک محصول به حساب بیاید. به‌طور کلی لوازم خانگی مختلف، عمر متفاوتی دارند که مقدار آن کاملاً با میزان و نحوه استفاده از وسیله نسبت مستقیم دارد!

برای این که بهتر متوجه این قضیه شوید، بهتر است که یک مثال برای شما بزنیم! به عنوان مثال ماشین لباسشویی، وسیله ای است که از تعداد قطعات بسیار زیادی تشکیل شده و نسبت به وسایلی همچون اتو و یا … پیچیدگی‌های بیشتری دارد! همین موضوع باعث می‌شود که طول عمر مفید آن نسبت به این وسایل کمتر باشد! البته تعداد استفاده از این وسیله، چند نفره بودن آن و … هم در این تصمیم‌گیری نقش مهمی دارند! اگر دوست دارید که بدانید عمر مفید لوازم خانگی باتوجه به شیوه استفاده و نگهداری شما چقدر می‌تواند باشد، توصیه می‌کنیم که حتماً این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

معیارهای مختلف اندازه‌گیری طول عمر مفید لوازم خانگی منزل چقدر است؟

باتوجه به این که اعضای خانواده چند نفر هستند، نحوه استفاده از وسیله به چه صورت بوده و چگونه از آن استفاده می‌شود، ممکن است که طول عمر مفید لوازم خانگی شما متفاوت شود. در ادامه با توجه به نام دستگاه، این موضوع را تک به تک بررسی خواهیم کرد:

ماشین لباسشویی‌ها، وسایلی پرکار با طول عمر مفید بالا

ماشین لباسشویی‌های درب بالا و درب جلو از رایج‌ترین انواع این نوع دستگاه هستند که حدوداً ۱۰ تا ۱۳ سال مفید دارند! باتوجه به این که ماشین لباسشویی شما درب بالا یا در از جلو باشد، مقدار طول عمر مفید آن متفاوت است! طبق بررسی‌ها طول عمر مفید ماشین لباسشویی‌های درب بالا از طول عمر ماشین لباسشویی‌های درب جلو بیشتر است. در این زمینه البته رعایت نکات نگهداری و عدم استفاده نامتعارف از دستگاه، باعث می‌شود که دستگاه سالم‌تر و کارآمدتری داشته باشیم.

یخچال و فریزر، وسیله ای جدایی ناپذیر آشپزخانه‌ها

یخچال‌ها و فریزرها جزو پرکاربردترین وسایل آشپزخانه هستند که عمر مفید آن‌ها هم در حدود همان ۱۰ تا ۱۳ است. شما می‌توانید طول عمر مفید این دستگاها‌ها را با تمیز کردن گرد وغبار در داخل سیم پیچ‌های کندانسور یخچال و … افزایش دهید. در نظر داشته باشید که اگر مدل دستگاه شما قدیمی باشد، احتمال این وجود دارد که سیم پیچ‌های دستگاه شما ممکن است که در پشت یخچال داخل محفظه خاصی قرار گرفته باشد. برای این کار ابزارهای مخصوصی مانند برس سیم پیچ هم وجود دارد که کار شما را آسان‌تر می‌کند.

ماشین ظرفشویی، وسیله ای پرکاربرد

استفاده از وسایلی مانند ماشین ظرفشویی می‌تواند در کاهش دغدغه مصرف کنندگان تأثیر زیادی بگذارد. عمر مفید این دستگاه هم چیزی در حدود ۱۰ تا ۱۳ سال است. جالب است بدانید که شما با استفاده منظم و روزانه از این دستگاه، می‌توانید از خشک شدن واشر، شلنگ و دیگر قطعات پلاستیکی آن جلوگیری کرده و دستگاه کارآمدتری داشته باشید. البته مدنظر داشته باشید که اگر از دستگاه خود به مدت طولانی استفاده کنید، احتمالاً درون محفظه آن کپک و سفیدک مشاهده خواهید کرد.

هود آشپزخانه، وسیله ای برای تهویه هوا

هود آشپزخانه از جمله وسایلی است که در مواقع خاص می‌تواند کاربردهای زیادی داشته باشد. طول عمر مفید این دستگاه چیزی در حدود ۱۵ سال است که اگر شما فیلترهای هواکش آن را هر چند وقت یکبار به صورت منظم تمیز کنید، شاهد این خواهید بود که این مدت زمان حتی افزایش هم پیدا خواهد کرد. مدنظر بگیرید که بهتر است برای افزایش مدت زمان طول عمر مفید این دستگاه به صورت سالیانه، فیلترهای آن را تعویض کنید.

اجاق گاز، یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی

همه ما برای درست کردن غذا و پخت و پز بدون شک به اجاق گاز احتیاج داریم. این محصول می‌تواند تا حدود ۱۸ سال عمر کند، اما در صورتی که شما با استفاده از سیم نازک یا سنجاق و … به صورت منظم، پورت‌ها و مخرج‌های شعله اجاق گاز را تمیز کنید. این کار مانع کیپ شدن و ایجاد مشکل در دستگاه می‌شود.

نتیجه‌گیری: خرید از کدام برند لوازم خانگی، کیفیت و طول عمر را تضمین می‌کند؟

خرید لوازم خانگی شاید یکی از حساس‌ترین فعالیت‌هایی باشد که باید برای انجام آن تحقیق کرد. معمولا در هنگام مراجعه به فروشگاه‌های لوازم خانگی شاهد این خواهید بود که برندهای مختلفی ادعای داشتن محصولات باکیفیتی را دارند. در این میان اگر بخواهید از میان برندهای ایرانی لوازم خانگی، دست به خرید بزنید محدوده پاورتلی شما کوچک‌تر خواهد شد. طبق تحققیات به عمل آمده از میان لوازم خانگی پیشرفته ایرانی، اسنوا سبد کاملی از محصولات لوازم خانگی را با بومی سازی دانش‌های جهانی، طراحی و تولید می‌نماید. اسنوا، به عنوان پرچمدار تولید لوازم خانگی در ایران توانسته است با تامین کیفیت بالا و خدمات پس از فروش گسترده، شاخص رضایت‌مندی مشتریان را در سطح بالایی قرار دهد.

/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *